Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E - ticaret hk

Üye
    Nereden
    SMMM

E - ticaret hk

Merhaba,
    Müşterim olan limited şirket e-ticaret üzerinden tekstil ürünleri satmaktadır. Bu ürünleri doğrudan tüketiciye sattığı gibi Hepsiburada.com , N11.com gibi alış veriş siteleri üzerinden de satmaktadır. Tüketiciye yapılan satışlarda sorunumuz yok. Satışı yapıyoruz havale veya kredi kartıyla tahsilat yapıp fatura veya OKC fişi gönderiyoruz.
    Alış veriş siteleri üzerinden yaptığımız satışlarda ise sıkıntı yaşıyoruz. Müşteri ürünü benden alıyor. Ödemeyi Alış veriş sitesinin sayfasından yapıyor. Alış veriş sitesi 28 gün sonra kendi komisyonunu kesip hesabıma para gönderiyor. Ürünlerin değeri 1.200,00 TL yi gecmediği takdirde yazar kasa fişi kesiyoruz. Sorun da burada başlıyor. Ben ürünü müşteriye teslim ediyoru ama ödeme alış veriş sitesinden 28 gün sonra geliyor. Yazar kasada fiş keserken nakit diye göstersem nakit gelmiyor. Kredi kartı desem benim pos cihazımdan cekilen bir rakam olmadığı için kredi kartı satışı olarak tanımlayamıyorum.
    Aynı şey faturada da geçerli Ürünü sattığım kişiye fatura kesiyorum. Ama ödemesi 28 gün sonra alış veriş sitesinden geliyor. Bu satışların tahsilatını nasıl gösterebilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılar. Teşekkürler

Yeni Üye
    Merhaba,

Platform üzerinden yapılan satışların faturaları açık cari olarak kesilmesi gerekiyor. Faturayı ürünü alan kişilere kestikten sonra fatura tutarlarını platform firmalarına (Hepsiburada, N11, vs.) virman yapmanız gerekiyor.