Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fişlerin Altında çıkan isimler

Üye
    Nereden
    İstanbul

Fişlerin Altında çıkan isimler

herkese merhabalar

Bildiğiniz gibi yazar kasa fişlerin altında kredi kartlı satış yapıldığında kredi kartı kullananın ad ve soyad bilgileri görünüyor
    mükelleflerimiz buna rağmen farklı isimlerin göründüğü bu fişleri toplayıp toplayıp gönderiyorlar ve kayıtlara alınmasını istiyorlar.hatta bazıları bu alt kısımı yani ad soyad kısmını kesip gönderiyorlar.
    ben bunları hiçbir şekilde kayıtlara alınmayacağını söylememe rağmen diğer mali müşavirler alıyor sen niye almıyorsun diye tepki gösteriyorlar

bu konuda yorumlarınız nedir acaba?

herkese iyi çalışmalar
    ÇETİN MIZRAK

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    bırakın o mükellefi bi hayrını görmezsiniz.küçük fişlerinide alsın alışverişi yapan parası olanlara versin.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Başkasının giderlerine sahipleniyorlar demekki kırtasiye ve temizlik giderlerin ökc olmasına izin veriliyor ökc ile mal alıp bunu işyerinde satamayacağına göre giderde kabul edilmez yarın tersi söylenirse neden işledin diyecektir.Kağıt sepetine aktarıp unutmanı tavsiye ederim o sayın müşteride unutur zaten.

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı cetinmizrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar

Bildiğiniz gibi yazar kasa fişlerin altında kredi kartlı satış yapıldığında kredi kartı kullananın ad ve soyad bilgileri görünüyor
    mükelleflerimiz buna rağmen farklı isimlerin göründüğü bu fişleri toplayıp toplayıp gönderiyorlar ve kayıtlara alınmasını istiyorlar.hatta bazıları bu alt kısımı yani ad soyad kısmını kesip gönderiyorlar.
    ben bunları hiçbir şekilde kayıtlara alınmayacağını söylememe rağmen diğer mali müşavirler alıyor sen niye almıyorsun diye tepki gösteriyorlar

herkese iyi çalışmalar
    İşlendi kaşesini vurun, işlemeyin. İki gün sonra bir sıkıntı çıkarsa bugün işle diyenler, niye işledin diyeceklerdir.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    o fişleri o şekilde gönderenleri bende işleyip geçiyorum yazar kasa fişlerinide takip edemem o kadar detaylı, kaldıki şimdiye kadar hiçbir vergi incelemesinde müfettişlerin o fişlerin yüzüne baktığına şahit olmadım, fiş içerikleri abuk sabuk şeyler olmasın yeterli,

Nereden
    SMMM
    bi kanun çıkarsalar fiş gider yazılamaz diye. ben müfettişler kabul etmiyor diyorum işlemiyorum.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Alıntı cetinmizrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar

herkese iyi çalışmalar

Gider olarak işlemeniz için size gönderilen (bunların işlenmiyecek olanlarının durumunu
    konuşmuş olmanıza rağmen) bu fişleri;
    siz seçin, işlem yapılabilecekleri değerlendirin/işleyin, ama işlenmesi hiç mümkün olmayanlar ile bütünlüğü bozulmuş/kesilmiş fişleri direkt çöpe atın. Sözleşmenizi unutmayın.

İlerde bu müşteriniz, bu hususta problem çıkarırsa,
    müşteriye, ben gereni yaparak geliyorum, dersiniz. İşletme dahili olan evraklarınızın hepsini seçerek işliyorum dersiniz.
    Gerisini kendi bilir. Defterleri alıp, giderse gitsin.

Zaten bugün itibariyle, müşteriyi bırakmak sizin için dert değilse, şimdiden bırakın. Kime giderse gitsin.
    Saygılarımla,
    Gürbüz AÇIKBAŞ

Üye
    Nereden
    İstanbul
    değerli üstatlar
    yorumlarınız için teşekkürler

sizlerinde bildiği üzere artık her şey elektronik sisteme dahil oldu ve bu kapsam her gün daha da genişleyecek
    sistem artık karşılaştırmalı sisteme dönecek.artık incelemeler mükelleften defter iste incele sonra raporunu yaz şeklinde olmaktan çıkmakta.karşılaştırmalı sistem sayesinde hemen hemen tüm mükellefin
    durumu online uyarı yada başka raporlama teknikleri ile idarenin sistemine düşmekte

teknoloji bu kadar ilerlemesine rağmen halen 30-40 yıl geriden gelen muhasebeyi halen 30 yıl öncesi gibi sanan buyuk bir mükellef grubu var.
    kendilerine doğruyu anlatsan başka müşavir şunu bunu yapıyor diye yorumlar yapıyor.

mükellefe diyorum sen şimdi fişin altında kredi ile ödeme kısmında yazan ismi yırttın.sonra bir gün incelemeye alındı ve müfettiş sana bu ödemeleri yaptığın kredi kart ekstresini getir derse ne yapacaksın.

yani değişmeyen müşavirle beraber değişmeyen mükellef ile bu tarz yaklaşımlar ve beklentiler ile bu iş nasıl yürür inanın bilmiyorum

tekrardan herkese teşekkürler
    iyi çalışmalar
    ÇETİN MIZRAK

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı System32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o fişleri o şekilde gönderenleri bende işleyip geçiyorum yazar kasa fişlerinide takip edemem o kadar detaylı, kaldıki şimdiye kadar hiçbir vergi incelemesinde müfettişlerin o fişlerin yüzüne baktığına şahit olmadım, fiş içerikleri abuk sabuk şeyler olmasın yeterli,
    sayın system 32

yorumunuz için teşekkürler

bugün hizmet işi yapan birçok mükellef (serbest meslek ve işletme grubunda olanlar) grubu yaptıkları masraf ve giderlere karşılık sadece fiş ile belgelendirebiliyorlar. şimdi bu tarz belge ile incelemeye alındığınızda müfettişin bu fişlerin yüzüne bakmayacağını veya alt tarafı yırtılan fişi kabul edeceğini düşünebilir misiniz?

iyi çalışmalar dilerim
    ÇETİN MIZRAK

Nereden
    SMMM
    yanlış mantık bence bu işleri dert edip uğraşan denetmenede denk gelebilirsiniz
    Kendini Bil Kendini