Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: e-smmm başvuru ?

Yeni Üye
    Luca'nın ne yapmaya çalıştığını bilmiyorum ama ben ocak ayından beri e-smm düzenliyorum. Mali mühür almadım. Entegrasyon firması ile de çalışmadım. Kendim e-imza ile e-smm portalına başvuru yaptım. Sonrada gerekli e-imza ayarlarını yapıp https://earsivportal.efatura.gov.tr/ adresinden makbuzları düzenleyip e-imza ile de onaylıyorum. Tek sıkıntısı müşteri bilgilerini her defasında girmek oluyor. Aracı firma arayüzü kullanılırsa müşteri bilgilerini girmenize gerek kalmıyor.

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Herkese merhaba, konu hakkında ben şu şekilde düşünüyorum :
    1- E-smmm için mali mühür değil e-imza gerekli
    2- Herhangi bir yerden alacağınız e-imza ile ister gib portaldan isterseniz de buna aracılık yapan özel entegratörlerden hizmet alabilirsiniz.
    3- Ben nesbilgi özel entegratörden aldım e-smmm yi , ancak luca da sonra çıkardığı için şimdi ondan da alacağım, fiyat olarak hem daha ucuz hem de makbuzların işlenmesi luca kullandığım için otomatik olacak.
    4-eğer smmm şirketine sahipseniz zaten serbest meslek makbuzu düzenlemiyorsunuz, fatura düzenliyorsunuz , dolayısyla e-smmm değil e-fatura müşterisi olabilirsiniz. Bunun için de şirkete ait mali mühür ile başvurularınızı yapmanız gerekir.

iyi çalışmalar