Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: e-smmm başvuru ?

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

e-smmm başvuru ?

Arkadaşlar merhaba,
    e-smmm için kamu sm den başvuru yapacağım. nitelikli elektronik sertifika başvurusu yapacağım diye biliyorum doğrumu biliyorum. mali mühür e defter için alınıyordu doğru mu?
    kamu sm uygun diye biliyorum en uygun başka bildiğiniz varmı ?

teşekkürler.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    kamu sm yi aradım mali mühür almam gerekiyormuş. nes sadece kamu kurumunda çalışanlara veriliyormuş karıştırmışım. bilgilerinize

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    e imzayla başvuru yapabiliyormuyuz e-smm için

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Hikmet Birden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e imzayla başvuru yapabiliyormuyuz e-smm için
    Mali mühür

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkiye
    Gerçek kişiler e-imza veya mali mühür, tüzel kişiler sadece mali mühür ile başvuru yapabilir.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Geunlu mali mühür demiş, aslan mali mühür veya e imza demiş. Hangisi doğru. Uygulamasını yapan var mı. Yalnız gib portal olarak soruyorum. *Gerçek kişiler için*

Kıdemli Üye
    e SMM UYGULAMASINA GEÇMEK İSTENMESİ DURUMUNDA ÖNCELİKLE YAPILMASI GEREKENLER:
    e SMM uygulamasına geçmek isteyen bir Serbest Meslek Mükellefinin öncelikle yapması gereken (başvuru yapılabilmesi için) elektronik imza sahibi olmaktır.
    Portal Yöntemi tercih ediliyorsa, başvuru www.efatura.gov.tr Başvuru alanından elektronik imza ile gerçekleştirilmektedir.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı bugrahan45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektronik imza sahibi olmaktır.
    Portal Yöntemi tercih ediliyorsa, başvuru Başvuru alanından elektronik imza ile gerçekleştirilmektedir.
    Hocam yazdıklarınız net değil. E imzayla demişsiniz ama yönlendirdiğiniz sitede mali mühür ile onaylanmalıdır açıklaması var. Bu konuyu kesin ve net bir şekilde bilen yok mu ?

Açıklama
    E-arşiv portali üzerinden belge oluşturmak için başvuru formunu doldurup mali mühürünüz ile onaylayınız. Başvuru işleminiz başarılı olduktan sonra, https://earsivportal.efatura.gov.tr/ bağlantısından E-arşiv portaline başvuru yaptığınız mali mühür ile giriş yapabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Arkadaşlar öncelikle;
    https://basvuru.kamusm.gov.tr/bs/login.go sitesini tıklayarak nitelikli elektronik sertifika başvurusunu yapıp ücreti ödeyiniz.
    daha sonra mali mühür geldikten sonra kamu sertifikasyon merkezi sitesinden sürücü yükleme adımlarını gerçekleştirip şifrenizi alınız.
    Daha sonra https://portal.efatura.gov.tr/EArsivPortalBasvuru/
    bu siteden başvurunuzu yapıp onaylayınız.
    E-smmm makbuzu oluşturmak içinde e-fatura değil e-arşiv portalına girerek makbuz kesebilirsiniz.

Müdavim Üye
    Bu luca ne satıyor yok yıllık 60 TL yok 269 TL bu ne işe yarıyor.
    E faturada entegratörle çalıştımmı mis gibi sistem hiçbirşey istemiyordu bunda gene sertifika istiyor bu lucanın ürünleri ne halta yarıyor ki ?