Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tasfiye giriş beyannamesi

tasfiye giriş beyannamesi

11/02/2019 tarihinde tasfiye ye giren şirketin tasfiye giriş beyannamesini bu gün gönderemedim.
    "KURUMLAR beyannamesi kanuni süresinde değildir. Bu beyannameyi şu anda onaylayamazsınız."hata veriyor.
    tasfiyeye giriş tarihinden sonraki 4 ay içinde verilmesi gerekmiyor mu?

Müdavim Üye
    Nereden
    Kayseri
    Dönem tipine kıst dönem seçtiğiniz takdirde başlangıç dönemi bitiş dönemi ve kıst dönem veriliş nedeni seçerek beyannamenizi verebilirsiniz.
    Mali Müşavir
    Atilla Özkan Kopan

Kıst Dönem seçildi aşağıdaki beyanname bilgileri aşağıdaki gibi fakat veremiyorum.

Baslangıç Ayı 01
    Bitis Ayı 02
    Bitis Yılı 2019
    Kıst Dönem Verilis Nedeni: Tasfiye Baslangıç Tarihi: 11/02/2019

Üye
    Alıntı safa özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıst Dönem seçildi aşağıdaki beyanname bilgileri aşağıdaki gibi fakat veremiyorum.

Baslangıç Ayı 01
    Bitis Ayı 02
    Bitis Yılı 2019
    Kıst Dönem Verilis Nedeni: Tasfiye Baslangıç Tarihi: 11/02/2019
    tasfiye dönemini takip eden 4.ay olması gerekmiyor mu? Yani Haziran Ayında.

Yeni Üye
    Safa bey sorununuzu nasıl çözdünüz?

Alıntı smmmabdllh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Safa bey sorununuzu nasıl çözdünüz?
    Beyannameyi 1 Haziranda verdim onayladı. Sorun çıkmadı.
    (Bu olaydan, beyanname 4.ay içinde verilmeli bunu anladım, daha önce verilen beyannameler onaylanmıyor.)

Üye
    Beyannameyi 1 Haziranda verdim onayladı. Sorun çıkmadı.
    (Bu olaydan, beyanname 4.ay içinde verilmeli bunu anladım, daha önce verilen beyannameler onaylanmıyor.)
    12.Ay yıl (dönem) bitince kurumlar beyannamesini hangi ay veriyoruz. Mantık aynı yani 4 ay sonra verilecek.

Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 14 ve 24’üncü maddelerine göre "hesap döneminin kapandığı ayı izleyen dördüncü ayın 1’inci gününden 25’inci günü akşamına kadar mükellefin bağlı olduğu vergi dairesine verilir."

Bununla birlikte, tasfiyeye giren kurumların tasfiye beyannamelerinin verilme süreleri Kanun’un 17’nci maddesinde özel olarak düzenlenmiştir.
    Anılan maddeye göre tasfiye beyannameleri tasfiye dönemlerinin sonundan itibaren Kanun’un 14’üncü maddesinde yazılı sürelerde;

!!!! Tasfiye sonuna dikkat !!!!

Tasfiyenin sona erdiği döneme ilişkin tasfiye beyannamesi ise "tasfiyenin sonuçlandığı tarihten itibaren 30 gün içinde kurumun bağlı olduğu vergi dairesine verilecektir."

Üye
    Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 14 ve 24’üncü maddelerine göre "hesap döneminin kapandığı ayı izleyen dördüncü ayın 1’inci gününden 25’inci günü akşamına kadar mükellefin bağlı olduğu vergi dairesine verilir."

Bununla birlikte, tasfiyeye giren kurumların tasfiye beyannamelerinin verilme süreleri Kanun’un 17’nci maddesinde özel olarak düzenlenmiştir.
    Anılan maddeye göre tasfiye beyannameleri tasfiye dönemlerinin sonundan itibaren Kanun’un 14’üncü maddesinde yazılı sürelerde;

!!!! Tasfiye sonuna dikkat !!!!

Tasfiyenin sona erdiği döneme ilişkin tasfiye beyannamesi ise "tasfiyenin sonuçlandığı tarihten itibaren 30 gün içinde kurumun bağlı olduğu vergi dairesine verilecektir."
    03.04.2019 Tarihinde tasfiyeye giren bir kooperatifim var. bunun giriş beyannamesini 25 ağustosa kadar verebilirmiyim. yoksa süresi geçtimi acaba.

25 Ağustos'a kadar verebilirsiniz.