Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smmm ofisini kapattım, peşin aldığım ücretin beyanname durumu

Yeni Üye

Smmm ofisini kapattım, peşin aldığım ücretin beyanname durumu

Değerli üstad lar.
    31.03 itibari ile smmm ofisimi kapattım. Benim sorunum 1 yıllık ücretini aldığım, smm kestiğim mükellefin yılının dolmasına 3 ay var. Ben şimdi bu kalan ayların kdv beyannamesini verebilirmiyim.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında parayı peşin aldığınız da kesmeniz gerekirdi üstadım.Siz artık nisan ayına beyan veremezsiniz.mart ayına kalan bakiyeyi hesaplayarak makbuz düzenlemeniz gerekirdi.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Yeni Üye
    Üstad zaten parayı aldığımda makbuzu 1 yıllık kestim. Benim sıkıntım aldığım 12 aylık ücrete istinaden 9 aylık beyanını ben yaptım. Kalan 3 ayın beyanını ben gönderebilirmiyim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    Beyanname gönderme yetkinizi 31.03 itibariyle kapatıyor vergi dairesi, hatta iptal etmediğiniz sözleşme var ise onları da iptal ediyorlar diye biliyorum. Siz artık sadece kendi beyanlarınızı gönderebilirsiniz.(Geçici vergi + Yıllık Gelir Vergisi) Mükellefin beyanları başka bir mali müşavir üzerinden gönderilmesi gerekiyor.