Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İzmir Ticaret Odası Masrafları

Yeni Üye

İzmir Ticaret Odası Masrafları

Herkese iyi çalışmalar. Başka şehirde merkezi olan bir LTD nin İzmir'de şubesini açmak üzere evrak hazırlıyorum.
    İzmir'e sabah gelip şube tescilini yapıp dönmek niyetindeyim ve bu nedenle eksiksiz gelmek giçin orda faaliyet gösteren meslektaşlarımdan bilgi rica ediyorum.
    1- Mersis'ten kontrattaki adrese şube açılışı yapıp onaya göndereceğim.
    2- Dilekçe, GAzete onayları, 120. Maddeye göre belge, kimlik fotokopisi, ikametkah, vergi levhası, oda kayıt beyannamesi, ünvan altında imza beyannamesi, karar evrakları ile geleceğim.

Burdaki sorularım şunlar;
    - Dilekçe nasıl olacak, matbu bir formu varmı, sizde bir örnek varsa paylaşabilir misiniz?
    - İstenen evraklar listesinde ünvan altında imza beyanı diyor ve son maddede tekrar imza beyanı diyor. Bu ne olabilir, neden iki maddede var?

- Asıl en önemli kayıt ücretlerine baktım ama masrafların ne kadar olabilileceğini bir türlü çıkaramadım. İşlemler için ücretlerin olduğu listede şube açılışı diye bir satır yok. Şube açılışında tic. odasına ne kadar masraf gidebilir. Aşağı yukarı söyleyebilecek meslektaşım var mı?

Bu konularda İzmir'de olan sayın meslektaşlarımdan yardım rica eder iyi çalışmalar dilerim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    4500 gibi bir rakam tutmuştu. Yarın makbuzlara tekrar bakayım.
    EvraklarŞUBE AÇILIŞI:

Dilekçe (İmzalı-kaşeli)
    Şirket merkezinin başka bir Sicil Müdürlüğü'nde kayıtlı olması halinde şirket ortaklarını, yetkililerini ve sermayesini gösteren Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından onaylı bir belge ( son bir ay içinde alınmış) ve merkeze ilişkin kuruluşundan itibaren sırasıyla Ticaret Sicili Gazeteleri suretleri.
    Ticaret Sicili Yönetmeliğinin 120. maddesine göre sicil belgesi (son 1 ay içinde alınmış-aslı)
    Şube açılışına ilişkin genel kurul Kararı (Genel kurul toplantı ve müzakere defterinde hazırlanmış ve noter onaylı tutanak örneği)
    Tüm ortakların toplantıya katılmaması durumunda toplantıya davet ilanına ait Ticaret Sicili Gazetesi sureti ile iadeli taahhütlü bildirime ait ispatlayıcı belgeler
    Şube ünvanı altında düzenlenmiş imza beyannamesi (noter onaylı aslı)
    Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünde (Kimlik Paylaşım Sistemi) ikametgah kaydı bulunmayan ve nüfus kaydı İzmir ili dışında olan şube yetkililerinin ikametgah belgesi
    Oda kayıt beyannamesi , imza beyannamesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi
    ÖNEMLİ NOTLAR:

Şube açılış kararında
    Şubenin tam ünvanı
    Şubenin açık adresi
    Şubeye ayrılan sermaye
    Şubenin temsilcileri
    açıkça belirtilmelidir. sitede yazıyor.
    SUREYYA

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    SUREYYA

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Birde mersisten başvuru yapıyor evrakları içeri veriyoruz en erken ertesi gün sonuçlanıyor. İlan ertesi güne kalıyor. Şehir dışından geldiğinizi söyleyin belki öncelik tanırlar.
    SUREYYA