Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 ay sigorta prim desteği hk.

Üye

3 ay sigorta prim desteği hk.

Merhabalar,
    işyeri 2018 ortallama çalışan sayısı 2, en az çalışılan aydaki sigortalı sayısı 1

2019 da 1 kişi çalışıyor iken, nisan ayında 1 giriş daha oldu.
    Bu giren için prim desteği istiyoruz ama ücret desteği istemiyoruz.
    Teşvik sorgulama ekranına ücret desteğinden yararlanmak istemiyorum diye kayıt ettik.
    27103 den yararlanıyor gösteriyor ve ortalama sayısı 2 diyor.

Kafama takılan, 3 ay prim ve ücret desteği için ortalama 1 sayısına uyuyor iken,
    ücret desteği istemeyip sadece prim desteği işaretleyerek 3 ay destekten yararlanabiliyor muyuz.
    Bir çok yazı ve genelgeyi okudum ama net sonuca varamadım.

Zira, normal koşullarda 27103 den ortalama sigortalı sayısı ilavesiyle 3.işçinin yararlanması gerekiyor.
    Biraz karışık anlattım galiba,umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    Yanıtlarıyla yardımcı olacaklara teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar.

Üye
    Benzer durumu yaşayanlar yokmu acaba ?
    Yani kısaca, 2018 ortalama sayısına göre, sadece prim teşviğinden yararlanabiliyor muyum 3 aylık süre için.

Yeni Üye
    Ücret desteği Mahsubu Ne zaman yapılacak ?

Bu kanun maddesi ile mart ayında işe alınan personele ilişkin ücret desteği Alamadık.

Bu Konuyla ilgili bir açıklama var mı?

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ArifTiras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ücret desteği Mahsubu Ne zaman yapılacak ?

Bu kanun maddesi ile mart ayında işe alınan personele ilişkin ücret desteği Alamadık.

Bu Konuyla ilgili bir açıklama var mı?
    Üstadım 3 ay devlet 6 ay işveren koşulu olduğu için bence devlet toplam 6 ay ya da 9 ay sonra ücret desteğini sgk a yasıtır.Bekleyip göreceğiz.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı spawn43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım 3 ay devlet 6 ay işveren koşulu olduğu için bence devlet toplam 6 ay ya da 9 ay sonra ücret desteğini sgk a yasıtır.Bekleyip göreceğiz.
    o zamanda yıl biter. destek mestek vermezler. erken seçim olmazsa. istanbulu imamoğlu aldı trafikte ceza yağdırdılar. mazbatayı elinden aldılar ortalıkta ceza kesen yok.
    Kendini Bil Kendini

Yeni Üye
    Yavv Kardeşim Teşvik bitiminde Mahsupları gerçekleştireceğim deyin bari. Oluşturulan algı takip eden ayda otomatikman mahsubun yapılacağı Ne malum 6 ay sonra dosyamızı kapatmayacağımız.

Korkarım ki mahsup esnasında ''ödenen'' maaşa ait banka dekontlarını da talep etmesinler.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı H.Gülistan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    işyeri 2018 ortallama çalışan sayısı 2, en az çalışılan aydaki sigortalı sayısı 1

2019 da 1 kişi çalışıyor iken, nisan ayında 1 giriş daha oldu.
    Bu giren için prim desteği istiyoruz ama ücret desteği istemiyoruz.
    Teşvik sorgulama ekranına ücret desteğinden yararlanmak istemiyorum diye kayıt ettik.
    27103 den yararlanıyor gösteriyor ve ortalama sayısı 2 diyor.

Kafama takılan, 3 ay prim ve ücret desteği için ortalama 1 sayısına uyuyor iken,
    ücret desteği istemeyip sadece prim desteği işaretleyerek 3 ay destekten yararlanabiliyor muyuz.
    Bir çok yazı ve genelgeyi okudum ama net sonuca varamadım.

Zira, normal koşullarda 27103 den ortalama sigortalı sayısı ilavesiyle 3.işçinin yararlanması gerekiyor.
    Biraz karışık anlattım galiba,umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    Yanıtlarıyla yardımcı olacaklara teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar.
    Bu destekten yararlanmak için, daha önceki teşvik ve desteklerden yararlanmak için gereken şartlara ilave olarak, 1/2/2019 ila 30/4/2019 tarihleri arasında işyerlerinde 2018 yılı Ocak ila Aralık ayları/döneminde 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında uzun vadeli sigorta kollarından en az sigortalı bildirimi yapılan aydaki/dönemdeki sigortalı sayısına ilave olarak işe alınanların 2019 Aralık ayı dahil, aylık prim ve hizmet belgesi veya muhtasar ve prim hizmet beyannamesi ile SGK’ya bildirilmesi gerekmektedir.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı ArifTiras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavv Kardeşim Teşvik bitiminde Mahsupları gerçekleştireceğim deyin bari. Oluşturulan algı takip eden ayda otomatikman mahsubun yapılacağı Ne malum 6 ay sonra dosyamızı kapatmayacağımız.

Korkarım ki mahsup esnasında ''ödenen'' maaşa ait banka dekontlarını da talep etmesinler.
    Bahsedilen personellerin 9 ay çalışıp çalışmadığının tespitini yapmakla uğraşmamak için muhtemelen yıl sonunda bir sistem oluşturup, kriterlere uyan işyerlerine bu teşviği verecekler diye düşünüyorum. Şimdi ilk aydan hemen teşviği verecek olsalar işçilerin 9 ay çalışmadığını tespit etmeleri verilen teşvikleri iptal etmeleri vs. kendileri için zor ve karmaşık olacağından uğraşmayacaklardır.

Üye
    Selamlar, açtığım sayfaya başka sorular ve yanıtlar oldu. Siz sadece gördünüz, verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim.

Sorum ya çok anlamsız kaldı ya da anlatamadım sanırım. 2018 en az ortalama sayısı üzerinde 2019 nisan ayında işçi girişimiz oldu.

2018 en az ortalama ilave sayımız olan 1 ortalamasına göre, ücret desteğinden yararlanmayıp sadece prim teşviğinden yararlanabiliyor muyum.Yoksa ücret ve prim desteği bir bütün olarak mı uygulanabiliyor.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı H.Gülistan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, açtığım sayfaya başka sorular ve yanıtlar oldu. Siz sadece gördünüz, verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim.

Sorum ya çok anlamsız kaldı ya da anlatamadım sanırım. 2018 en az ortalama sayısı üzerinde 2019 nisan ayında işçi girişimiz oldu.

2018 en az ortalama ilave sayımız olan 1 ortalamasına göre, ücret desteğinden yararlanmayıp sadece prim teşviğinden yararlanabiliyor muyum.Yoksa ücret ve prim desteği bir bütün olarak mı uygulanabiliyor.
    Sorunuz anlamsız değil çıkardıkları kanunlar anlamsız zaten bu ilk çıktığında benimde ilk aklıma gelen şey sizin durumunuz olmuştu, 27103 için ortalamanız 2 iken, 7166 ücret desteği için ortalamanız 1 ve kanunda 7166 için diyorki 27103 için gereken şartlara ilave olarak ....... 2018 deki en az personel bildirilen sayınız 1 in üzerinde olacak diyor. O yüzden düşündüğünüz şekilde faydalanamazsınız diye yorumluyorum ben,