Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defter beyanda envanter listesi

Kıdemli Üye
    stok defterinde stok kaydı açmadan envanter listelemez sanırım bende beceremedim ayrıca örneğin markette teketk mi girecez stok miktarını malları nasıl gruplayabliriz ayrıca vergi usul kanununda 3 yıl da bir fiili stok her yıl sonunda da kaydi stok çıkarmaya izin veriliyor burada her geçici dönemi sonunda niye envanter listeliyeceğiz gibi sorulara da cevap bulamadım saygılar

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Stok defteri açılmıyor ise envantet takip listesi zorunlu. Aynı kodlar ile kayıt yapmıyordu, farklı kodlar vererek birinci dönem gecici vergi envanter listesini, envanter takip listesine giriş yaptım. Örnek Dönem bası kodu 001 1.Dönem gecici vergi kodu G001 Vb...
    selamlar,sevgiler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    stok defterini şubatta açan deneyen bir arkadaşımız hemen vazgeçtim diye burada yazdı işletme defteri bilnaçolardan zor oldu adeta gönüllü olarak bilançoya geçmek isteyecek insanlar.

Kıdemli Üye
    Dönembaşı stoku olmayan veya 2019 da mükellef olanlarda envanter girişi yapılamıyor sorunu çözen varmı?
    ömer duran

Yeni Üye
    Alıntı duranomer65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dönembaşı stoku olmayan veya 2019 da mükellef olanlarda envanter girişi yapılamıyor sorunu çözen varmı?
    aynı sorun bende de var.sorunu çözebildiniz mi?

Kıdemli Üye
    Dönem başi stokuna iz bedeli (0,01) girdim. Sonra 1.geçici vergi envanterini girdim
    ömer duran

Müdavim Üye
    Envanter listele bölümünden stok kalemlerini giriyormusunuz_?
    | | | | | | | >>>>****!!!!K.U.E.R.D.!!!****<<& lt;< _ | | | | | | |

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Alıntı aga_torunu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Envanter listele bölümünden stok kalemlerini giriyormusunuz_?
    Biz ne envanteri nede sabit kıymetini girdik 10-15 yıllık mükleleflerin envanterlerini nasıl girelim adımın o kadar malı yokki

Üye
    arkadaşlar envanter listesi felan bırakın bu işleri devlet kümesteki kazı yoluyor 8000 kadar basit usülden vergiyi kaldırmış tütün kocanı veren hergezi emekli yapmış anasına atasına bakıyor diye maaş bağlamış 4,5 milyon suriyeli doyuran koca bir doğu ve güney doğudan bırak vergi almayı elektiriğini suyun tahsil edemeyen otoritesini kaybetmiş bir devlet envanter listesi dayatması yapıyor