Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dbs dönem sonu mal mevcudu mesajı

Üye

Dbs dönem sonu mal mevcudu mesajı

Merhaba ilk dönem geçici vergi yaparken 31.03.2019 tarihindeki dönem sonu mal mevcudunu hesap özeti kısmına yazıp kaydettikten sonra aşağıdaki mesajı verdi.

''Sayın Mükellefimiz, Öteden Beri Mükellefiyeti olanlar için Dönem Başı Emtia Kaydınızı Mali Yıl Başı İtibari ile girmeniz gerekmektedir. ( Normal Hesap Dönemi Olanlar İçin 1 Ocak ) Mali yıl İçerisinde Mükellefiyeti Başlayanlar Dönem Başı Emtia Kaydını Girmemelidir. Varsa Dönem Sonu Emtia Kaydınızı ise Mali Yıl Sonunda Girmeniz Gerekmektedir. ( Normal Hesap Döneminde 31 Aralık ). Ara tarihlerde Dönem Başı ve Dönem Sonu Emtia Kaydı Girilmemelidir. Mükellefiyeti Sona Erenler İçin Dönem Sonu Emtia Kaydı Girilmemelidir. Dönem Sonu Emtialarınızın Fatura İle Çıkışını Yapmalısınız. Bu şekilde Kayıt Girmiş İseniz Kaydınızı Silip Yukarda Açıklanan Bilgiler Doğrultusunda Yeniden Girmeniz Gerekmektedir''

31 marttaki stoğu girmezsem kar zarar durumu değişecek ve beyannamedeki ekler kısmı doldurulurken fark olacak ne yapmamız gerekir.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstadım ocak ayına dönem başı mal girmeniz gerekli.Siz dönem başı malı kaydetmeye çalışın.Kayıt ederse ceza olacağını zannetmiyorum.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Üye
    Dönem başı mal mevcudunu zaten yılın başında girmiştim.Benim takıldığım ara dönemlerde dönem sonu mal mevcudunu girmeyin demesi.

Geçici vergi yaparken hesap özetine kısmına dönem sonu malı girdim üstadım.Geçici vergiye kar zararı aktardı.Fakat fiş kesilmiyor.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Üye
    Peki yukarıda bana çıkan mesaj size çıkmadı mı hesap özetini kaydet yaptığınızda ?

Üye
    Dbs de hesap özetini kaydettiğim halde geçici vergide ekler kısmına gelmiyor. Bu normal mi acaba herkes durum böyle mi

Alıntı tclnk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dbs de hesap özetini kaydettiğim halde geçici vergide ekler kısmına gelmiyor. Bu normal mi acaba herkes durum böyle mi
    Evet çıktı üstadım uyarıyı dikkate almadım.
    Bende de aynı sorun var üstadım.İşletme hesap özetini manüel olarak giriyorum.Otomatik aktarmıyor.
    -ALBERT EİNSTEİN-

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Mart ayında açılış yaptığımız işletme için, dönem başı mal mevcudu girişi yapılmalı uyarısı veriyor.

Envanter listesini bu nedenle bir türlü oluşturamıyorum.
    ne yapmalıyım sizce ?
    YA HEP YA HİÇ.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Bu sorun bir tek bende var sanırım
    YA HEP YA HİÇ.

Kıdemli Üye
    Alıntı fadime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mart ayında açılış yaptığımız işletme için, dönem başı mal mevcudu girişi yapılmalı uyarısı veriyor.

Envanter listesini bu nedenle bir türlü oluşturamıyorum.
    ne yapmalıyım sizce ?
    o uyarı genel mart ayı açılış olduğu için dönem başı yoktur.
    uyarıyı dikkate almayın.
    Hep Yapamazsın dedikleri için dir her BAŞARIM.