Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Defter beratlari 2019

Yeni Üye

Defter beratlari 2019

Merhabalar 2019 defter beratlarini verirken 120/320 hesaplar ters dönderse bi sikinti olurmu şimdiden vereceğiniz cevaplar için tşkr

Müdavim Üye
    Alıntı MUSTAFATAN0885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 2019 defter beratlarini verirken 120/320 hesaplar ters dönderse bi sikinti olurmu şimdiden vereceğiniz cevaplar için tşkr
    Tabiki sıkıntı olur ters döndüğü tarihte 340-159 hesaplarına aktarın.
    1 gün bile ters bakiye verirse tekdüzen den ceza kesme yetkileri var.

Yeni Üye
    bana hiç mantıklı gelmiyor alt hesaptan ceza yemesi ana hesap ters dönse eyv ama alt hesaptan ceza mantıksız geliyor bana ceza yiyen olmuşmu acaba

Müdavim Üye
    Alıntı MUSTAFATAN0885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana hiç mantıklı gelmiyor alt hesaptan ceza yemesi ana hesap ters dönse eyv ama alt hesaptan ceza mantıksız geliyor bana ceza yiyen olmuşmu acaba
    Muhasebe standartlarına ve tek düzen hesap planına göre ceza kesmelerinde bir sakınca yok.
    Evet incelemede memur hiçbirşey bulamazsa en kötü tek düzene göre ceza kesmek ister bu defalarca başıma gelen bir olay.Hiç bir şey bulamayınca 120 320 hesaplarının muavinlerini isteyip orda ters düzü rahatça görebiliyorlar.
    Şİmdi çoğu zaman derizki ya yıl sonu 120 -320 hesaplara bakarız ters olanlar var ise 340-159 hesaplara virmanlarız olur biter maalesef uygulamada inceleme elemanı bunu yemiyor.
    Özellikle e-defter de bunu rahatça görebiliyorlar.
    Kısacası bu işin alt üst hesabı yok.Hiçbir şekilde ters olmaması gerekirki bunu bütün firmalar için birebir kontrol etme şansımız olmadığından yıl sonu virmanlıyoruz yapacak bir şey yok.