Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kira Ödemesinin iptali hk.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

Kira Ödemesinin iptali hk.

mükellef babaannesinin üstüne kayıtlı dükkanı mükellef ilk açılış yapılırken 100 tl kontrat düzenlenmiş. vergi dairesi rayiç bedel üzerinden 275 tl olarak dilekçe almış. kira ödemesi hiç yapmıyor mükellef. vergi dairesine dilekçe ile başvursak kira ödemesinin yapılmaması nedeniyle kira stopajının iptalini istesek vergi dairesi olumlu yanıtlarmı?

bilgilerinize danışırım.

saygılarımla

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kira ödemesi olmadığı için stopaj beyan etmeyeceksiniz üstadım.Varsa işçileri ve diğer kesintileri bildirin.Kirayı bildirmeyin.Bende home ofis olarak evini gösteren bir mükellefe aynısını yaptım.Fakat ben kira kontratı vermedim.Ev annesinin üzerine.Annesinin kira almadığını söyledik vergi dairesine.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı spawn43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kira ödemesi olmadığı için stopaj beyan etmeyeceksiniz üstadım.Varsa işçileri ve diğer kesintileri bildirin.Kirayı bildirmeyin.Bende home ofis olarak evini gösteren bir mükellefe aynısını yaptım.Fakat ben kira kontratı vermedim.Ev annesinin üzerine.Annesinin kira almadığını söyledik vergi dairesine.
    teşekkürler üstadım.
    açılışı ben yapsaydım bende öyle yapardım fakat maalesef 100 tl lik kontrat düzenlenmiş. daha sonra vergi dairesi 100 tl olmaz raic bedelden kira stopajı öde demiş dilekçe yazmış. bana dosya yeni geldi. dilekçe versem aslında kira ödemesi yoktur diye vergi dairesi olumlu karşılar mı? sonuçta ödeme yoksa stopajda yok

Alıntı geunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler üstadım.
    açılışı ben yapsaydım bende öyle yapardım fakat maalesef 100 tl lik kontrat düzenlenmiş. daha sonra vergi dairesi 100 tl olmaz raic bedelden kira stopajı öde demiş dilekçe yazmış. bana dosya yeni geldi. dilekçe versem aslında kira ödemesi yoktur diye vergi dairesi olumlu karşılar mı? sonuçta ödeme yoksa stopajda yok
    Normal de rayiç bedel üzerine pek düşmüyorlar benim bulunduğum ilde.Sadece karşılıksız kiralar da rayiç bedeli baz alıyorlar.eğer dükkanı mülk sahibi karşılıksız verdi ise stopaj olmayacaksa rayiç bedel üzerinden kira geliri beyannamesi vermesi gerekiyor.Bu yüzden rayiç bedel yazmış olabilir.Siz dilekçe vermeyin.Stopajı yoksa sadece internet vergi dairesinden muhtasar beyanname verilmeyeceğine dair dilekçe verin.Vergi dairesi arayıp illa ki dilekçe isterse durumu anlatan bir dilekçe verirsiniz.şimdilik gerek yok.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı spawn43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal de rayiç bedel üzerine pek düşmüyorlar benim bulunduğum ilde.Sadece karşılıksız kiralar da rayiç bedeli baz alıyorlar.eğer dükkanı mülk sahibi karşılıksız verdi ise stopaj olmayacaksa rayiç bedel üzerinden kira geliri beyannamesi vermesi gerekiyor.Bu yüzden rayiç bedel yazmış olabilir.Siz dilekçe vermeyin.Stopajı yoksa sadece internet vergi dairesinden muhtasar beyanname verilmeyeceğine dair dilekçe verin.Vergi dairesi arayıp illa ki dilekçe isterse durumu anlatan bir dilekçe verirsiniz.şimdilik gerek yok.
    Muhtasar verilmeyecek dilekçesi verilemez smmm stopajı beyan edilecek

Alıntı geunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhtasar verilmeyecek dilekçesi verilemez smmm stopajı beyan edilecek
    Söylediğim gibi üstadım.Başka kesinti yoksa verin dilekçeyi.SMMM makbuzu varsa sadece onu beyan edin.Dilekçe ile bilgi vermeye gerek yok.saygılarımla.
    -ALBERT EİNSTEİN-