Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poşet fişi kesmeyenler beyannamede ne yazacak

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    Alıntı ferhatkasim@hotmail.com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyanname de bir de şu sorun var bence. örneğin mart ayında poşet satışı var. şubat ayında poşet alışı var ama satışı yok. beyannameyi kayıt yapmıyor. illaki satışın olacak diyor. böyle durumda şubat ayı alışını da kayıt yapamıyoruz....
    Tek beyanname değilde ayrı ayrı dönem olarak beyanname verseniz yine de kayıt yapmıyor mu????

Müdavim Üye
    satış yoksa şubat satırını koymayın.

Tebliğde kurumlar vergisi mük.aylik diğerleri üç aylik verecek diyor.

Kıdemli Üye
    Alıntı ferhatkasim@hotmail.com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyanname de bir de şu sorun var bence. örneğin mart ayında poşet satışı var. şubat ayında poşet alışı var ama satışı yok. beyannameyi kayıt yapmıyor. illaki satışın olacak diyor. böyle durumda şubat ayı alışını da kayıt yapamıyoruz....
    Poşeti size tedarik edenin sedece T.C./Vergi kimlik nosunu ve ünvanını gireceksiniz. Kabul etmeme diye bir şey olmaz. Kabul etmeme tedarikçiden dolayı değildir. Dönem kısmına daima Ocak yazın. İlk üç aydan hangisinde satış gerçekleştiyse diyelim Şubatta gerçekleşti, bir satır açıp ay için Şubat yazın. Tedarikçi bilgilerini girin. Satılan poşet adedini yazın sistem katılım payını hesaplıyor. En sonunda kayıt yaptırırken ekrana EVET/HAYIR yazılı uyarı yazısı gelecek, EVET i tıklayın kaydedin. Tekrar ediyorum tedarik işi isterse 2018 yılında gerçekleşsin önemi yok. Adam toptan almıştır 3-5 ay kullanır. Bitinceye kadar aynı tedarikçiyi yazabilirsiniz. Baharatçı gibi küçük işletmeler poşet satıyor fatura vermiyor. Adamların vergi kimliğini öğrenip yazın gitsin. Müşteriniz faturasız poşet almışsa cezasını çeksin onu da mı muhasebeci düşünecek.

Üye
    devlet kümesteki kazı yolmaktan bıkmadı hiç kimse bir şey bilmiyor dairenin müdürüne gittim genelge iste diyor yapılması gereken poşeti satan bayide bu işi cözecen ben toptan poşet aldıysam vergimi bayide al böyle saçma sapan işlerle uğraştırma lafa geldiği zaman muz cumhuriyeti miyiz bir kanun yazılmış kimse bir şey bilmiyor

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstatlar bu kadar canınızı sıkmayın.Kafanıza göre yazın geçin.Bununla kim uğraşacak Allah aşkına kendinize iş çıkartmayın.Devlet daha vergi denetimi yapamıyor bunu nasıl yapsın.Mükellefe,memura gösterecek kadar bir iki poşet fişi kestirin.Geri kalanını sallayın gitsin.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Üye
    vermemek için bir dilekçe yazılcakmı

Kıdemli Üye
    Üstatlar bu kadar canınızı sıkmayın.Kafanıza göre yazın geçin.Bununla kim uğraşacak Allah aşkına kendinize iş çıkartmayın.Devlet daha vergi denetimi yapamıyor bunu nasıl yapsın.Mükellefe,memura gösterecek kadar bir iki poşet fişi kestirin.Geri kalanını sallayın gitsin.

Katılıyorum.kafanıza göre yazın bişeyler.gönderin gitsin

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bazı fırmalar giyim ayakkabı çanta satanlar gibi markalı poşetleri toplu olarak yıllık kullanacakları tahmin ettikleri kadar yaptırıyorlar ucuza geliyor ellerinde eski yıllardan kalan poşetleri vardır ve barkodlu değiller .Bu firmalardada sıkıntılı bir durum olacak.Efelik yapan ben poşet parası alam diyen büyük parça değerli mal satanlar var ürünü 25 krş ucuzlatacaksın diyorum ikna edemiyoruz bu iş bizi çok yoracak.