Sayfa 3 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 188 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poşet Beyanı Ne Olacak.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ayın kaçında verilecek üstatlar ?
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı heybetli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelir İdaresi Başkanlığı BDP'den ilk poşet beyannamemizin girişini yaptık. Vatana hayırlı, uğurlu olsun. Geri kazanım katılım payı beyannamesi olarak bdp de gözüküyor. Gözükmüyorsa güncelleme yapılması gerekiyor.
    Gib'e giriyorum.E-beyannameye tıklıyorum. Gerekli programlara tıklıyorum. 04.04.2019 da BDP güncelleme yapmış. Onu indiriyorum çalıştırıyorum güncelliyorum. Sonra BDP yi açıyorum Yeni diyorum tüm beyannameler geliyor.Ama bu .................... beyannamesi gelmiyor. Nerde bu nalet olası beyanname.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gib'e giriyorum.E-beyannameye tıklıyorum. Gerekli programlara tıklıyorum. 04.04.2019 da BDP güncelleme yapmış. Onu indiriyorum çalıştırıyorum güncelliyorum. Sonra BDP yi açıyorum Yeni diyorum tüm beyannameler geliyor.Ama bu .................... beyannamesi gelmiyor. Nerde bu nalet olası beyanname.
    POŞET başlığı; "Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi" BDP Programında çıkıyor.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Kıdemli Üye
    Alıntı heybetli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelir İdaresi Başkanlığı BDP'den ilk poşet beyannamemizin girişini yaptık. Vatana hayırlı, uğurlu olsun. Geri kazanım katılım payı beyannamesi olarak bdp de gözüküyor. Gözükmüyorsa güncelleme yapılması gerekiyor.
    Sayın Heybetli sizin satışınız da bizdeki gibi sadece Mart ayına ait olsa gerek. Ben beyannameyi doldurmak için biraz mücadele verdim. Sadece Mart ayına ait veri girmek istiyorum ama gelen uyarıda konu edilen önceki aylara ait EVET/HAYIR dan birini tıklamamızı istiyor. Defalarca iki seçeneği de denedim ve Mart ayına ait veriyi giremedim. siz nasıl başardınız?

Kıdemli Üye
    Yukardan aşağıya say 13.Satırda. Sol blokta büyük Harfle POŞET yazar.

Müdavim Üye
    bizim mükellef poşet almamış fakat elindeki poşetleri satmış, sadece satış mı yazacağım, girişi yok muhabbeti yapmasınlar? bir de kendi şifreleri ile gönderebiliyor muyuz?
    Konu halils09 tarafından (08.Nisan.2019 Saat 07:57 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı Talikat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukardan aşağıya say 13.Satırda. Sol blokta büyük Harfle POŞET yazar.
    Yok 10 kere güncelledim yokkkkkkkk
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    Alıntı Talikat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Heybetli sizin satışınız da bizdeki gibi sadece Mart ayına ait olsa gerek. Ben beyannameyi doldurmak için biraz mücadele verdim. Sadece Mart ayına ait veri girmek istiyorum ama gelen uyarıda konu edilen önceki aylara ait EVET/HAYIR dan birini tıklamamızı istiyor. Defalarca iki seçeneği de denedim ve Mart ayına ait veriyi giremedim. siz nasıl başardınız?
    Benim Ocak/Şubat/Mart 2019 dönemlerinde de satışlarım var. Ben her ay beyanname verecek olan mükellefim. Yalnız bu seferliğe mahsus 3 dönem de aynı beyanname de bildirilecek. Poşete ait bilgileri bölümünde dönemler ayrı ayrı gösterilmek şartıyla. Siz genel bilgiler bölümünde dönemi mart seçeceksiniz. Ocak/Şubat ayında satış yoksa o dönemleri seçmeden giriş yapın.

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Üstadlar hayırlı haftalar bizim iş yerinde de poşet alımı yaptık bi ufak ama satışı hiç yapmadık daha yeni bu ay eklettiricez pos cihazlarına eklersek de muhtemelen bu ay kesmeyiz biz şimdi sadece alış yaptık hiç satış yapmadık acaba nasıl bi yol izlememiz gerekli bilen üstadlar bi ufak özet geçerse bana sevinirim
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    a) Kurumlar vergisi mükellefleri için aylık,
    b) Diğerleri için üç aylık,olarak belirlenmiştir.

(4) Üç aylık beyan dönemleri aşağıda belirtildiği gibi olacaktır:
    a) Birinci dönem; Ocak-Şubat-Mart.
    b) İkinci dönem; Nisan-Mayıs-Haziran.
    c) Üçüncü dönem; Temmuz-Ağustos-Eylül.
    ç) Dördüncü dönem; Ekim-Kasım-Aralık.
    (5) Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesinin, plastik poşetin satışının yapıldığı beyan dönemini takip eden ayın 24 üncü günü saat 23.59’a kadar yetkili vergi dairesine elektronik ortamda gönderilmesi gerekmektedir.
    (6) Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesini vermekle yükümlü olanlar, beyan dönemi içerisinde plastik poşet satışı yapmamış olsalar dahi Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesini vermekle yükümlüdürler. Bu durumda beyannamenin “Beyan edilecek geri kazanım katılım payı bulunmamaktadır” seçeneği işaretlenerek gönderilmesi gerekmek-tedir.