Sayfa 2 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 188 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poşet Beyanı Ne Olacak.

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Ben de interaktiften girdim çevre bakanlığına yönlendiriyor bi sayfaya giriyor ama orda sadece duyuru var başkar bir şey yok onlar da sanırım daha ne olacağına karar verememişler ne de olsa beyanları uzattılar ya artık her şeyi sonraya bırakabilirler
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Kıdemli Üye
    e beyannameye eklenecek elektronik ortamda geri kazanım katılım payı beyannamesi eklenerek gib e direk gönderilecek çevre şehircilik bakanlığı sayfası iptal olcak diye biliyorum

04 nisan 2019 sayı 30735 GERİ KAZANIM KATILIM PAYI BEYANNAMESİ GENEL TEBLİĞİ yayınlandı

Müdavim Üye
    Nereden
    advisor
    Bu zımbırtıyı hangi ekrandan vereceğiz link varmı ???

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    04.04.2019 - GERİ KAZANIM KATILIM PAYI BEYANNAMESİ HAKKINDA DUYURU;

2872 Sayılı Kanun Kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan PLASTİK POSETLERİN ÜCRETLENDİRMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR KAPSAMINDA Mükellefiyeti tesis edilen gerçek ve Tüzel Kişiler tarafından verilecek olan GERİ KAZANIM KATILIM PAYI BEYANNAMESİ uygulamaya açılmıştır. Bu beyannameleri vermesi gereken tüm mükelleflerin güncel Beyanname Düzenleme Programını (BDP) bilgisayarlarına indirip yeniden kurmaları gerekmektedir.
    Daima bir bilen vardır..

Müdavim Üye
    Kimler bu beyannameyi verecek?
    AÇIKLAMA ŞU:
    Tekstil, oyuncak, elektronik, unlu mamul, giyim, gıda gibi ürünlerin toptan veya perakende olarak satışının yapıldığı market, bakkal, kantin, pastane, züccaciye, tuhafiye, restoran, kafe, nalbur ve benzeri yerlerde geçerli olacaktır

Kıdemli Üye
    Nereden
    HATAY
    Değerli Arkadaşlar.
    Ben bu gün Beyanname Düzenleme Programını güncelledim.
    Programı açtıktan sonra YENİ sekmesinden giriş yapın. Listeden POŞET (GERİ KAZANIM KATILIM PAYI BEYANNAMESİ)' ni seçip işlem yapıyor ve diğer beyannameleri gönderdiğiniz gibi gönderiyorsunuz.
    Sonunda bize ait olmayan bir işi Maliye Bakanlığı marifeti ile bize giydirmiş oluyorlar. İstediğimiz kadar bağırıp çağıralım. "Ya sev ya terket" durumu ile karşı karşıyayız. Bizi Allah'tan başka doğru düzgün savunacak bir merci şu an için yok maalesef.
    Biz ne mi yapacağız. Eğer işin ciddiyetini ve riskini kavrayabildiysek, birbirimize karşı olan rekabeti sonlandırıp, mükelleften bu işin bedelini isteyeceğiz. Vermek istemeyenlere teslim olmadan riski yani 18.000,0 TL.cezayı kendisine hatırlatarak...
    18.000,0 TL. cezayı yüklenen bir meslek mensubunun bu işi bedelsiz yapması, mesleğe vurulacak en alçakça bir darbedir. Bunu unutmayalım. Size emeğinizin bedelini ödemeyeni yollayın gitsin. Artık korsana da gidemez. Gitse de tutunamayacaktır. Gideceği tek yer yine bir meslek mensubu arkadaşımız olacaktır. Kendisine ve Bu mesleğe saygısı olan hiçbir meslek mensubu arkadaşımız bedelini almadığı böyle bir işin altında uzun süre kalamaz. Artık kendimize gelip hakkımızı cesurca istemekten çekinmeyelim. Büyüklerimiz ne güzel söylemiş. "Parayı veren düdüğü çalar." diye.. Saygılar,
    Çalışırken en çirkin insan bile güzeldir. (Hz.Muhammed S.A.V)

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı ALATIF Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar.
    Ben bu gün Beyanname Düzenleme Programını güncelledim.
    Programı açtıktan sonra YENİ sekmesinden giriş yapın. Listeden POŞET (GERİ KAZANIM KATILIM PAYI BEYANNAMESİ)' ni seçip işlem yapıyor ve diğer beyannameleri gönderdiğiniz gibi gönderiyorsunuz.
    Sonunda bize ait olmayan bir işi Maliye Bakanlığı marifeti ile bize giydirmiş oluyorlar. İstediğimiz kadar bağırıp çağıralım. "Ya sev ya terket" durumu ile karşı karşıyayız. Bizi Allah'tan başka doğru düzgün savunacak bir merci şu an için yok maalesef.
    Biz ne mi yapacağız. Eğer işin ciddiyetini ve riskini kavrayabildiysek, birbirimize karşı olan rekabeti sonlandırıp, mükelleften bu işin bedelini isteyeceğiz. Vermek istemeyenlere teslim olmadan riski yani 18.000,0 TL.cezayı kendisine hatırlatarak...
    18.000,0 TL. cezayı yüklenen bir meslek mensubunun bu işi bedelsiz yapması, mesleğe vurulacak en alçakça bir darbedir. Bunu unutmayalım. Size emeğinizin bedelini ödemeyeni yollayın gitsin. Artık korsana da gidemez. Gitse de tutunamayacaktır. Gideceği tek yer yine bir meslek mensubu arkadaşımız olacaktır. Kendisine ve Bu mesleğe saygısı olan hiçbir meslek mensubu arkadaşımız bedelini almadığı böyle bir işin altında uzun süre kalamaz. Artık kendimize gelip hakkımızı cesurca istemekten çekinmeyelim. Büyüklerimiz ne güzel söylemiş. "Parayı veren düdüğü çalar." diye.. Saygılar,
    Sayın ALATIF , BDP nin son sürümünü yükledim ama POŞET beyannamesi çıkmadı. Bir yerde hatamı yapıyorum.
    Daima bir bilen vardır..

Müdavim Üye
    Alıntı PERKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın ALATIF , BDP nin son sürümünü yükledim ama POŞET beyannamesi çıkmadı. Bir yerde hatamı yapıyorum.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın, eğer görünmezse yeniden güncelleyin.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Dünden beri "POŞET" beyannamesini BDP de bulamadım.Yeniden başlat ...yükle bir sonuç vermedi.
    Daima bir bilen vardır..

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    Gelir İdaresi Başkanlığı BDP'den ilk poşet beyannamemizin girişini yaptık. Vatana hayırlı, uğurlu olsun. Geri kazanım katılım payı beyannamesi olarak bdp de gözüküyor. Gözükmüyorsa güncelleme yapılması gerekiyor.
    Konu heybetli tarafından (06.Nisan.2019 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme