Sayfa 18 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 816171819 SonuncuSonuncu
Toplam 188 adet sonuctan sayfa basi 171 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poşet Beyanı Ne Olacak.

Üye
    bende 1 ocak olarak dilekçe ile bildirimde bulundum. "01/01/2019 - SÜRESİNDEN SONRA BİLDİRİM" açıklaması yazıyor ceza falan yermiyiz kaygılıyım açıkcası bu şekilde yapan varmı başka?

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Ceza olacağını sanmıyorum ama ben garanti olsun diye tüm mükelleflerime boş beyan verdim.Hepsinede dilekçe vereceğim.Çünkü yarın çıkıp neden vermedin diye ceza keser bunlar.Ama neden verdin diye kesmezler........................İnşallah.Kendi dilekçemi verdim.Bide açıklama istiyor.Açıklama olarakta 'Bir Mali Müşavirin poşet beyanı vermesine gerek varmı sizce? 'diye yazdım.
    Bu dünyanın sorunu fakirler doyduğunda değil, zenginler doyduğunda bitecek.

Kıdemli Üye
    bu beyannameyi vermemişiz. mükellef 3. ayda poşet faturası kesmiş toplamda 3-4 adet. süresi geçti vermem lazım degilmi? cezası ne olur?

Müdavim Üye
    Yanlış ve/veya yanıltıcı beyanın hapis cezası olduğunu biliyor musunuz?

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Tespit olmadan şikayet olmadan bişey olmaz çok fazla takmayın bu poşet beyanını ( büyük firmalar hariç)
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Poşet beyannamesi hakkinda yeni taslak yayinlanmiş okuduğumda yok yok her şey var, mükellef nasil takibini yapacak, biz zaten hiç yapamayiz zor işimiz

Kıdemli Üye
    Slm Arkadaşlar;
    Oto akü'sü satan mükellefim var.Aküler için geri kazanım beyannamesi verecekmi?

Kıdemli Üye
    odalar ne iş yapar anlamıyorum . mükellefin 3-5 adet mart ayında poşet faturası kesmiş gozden kaçırmışız. şimdi versek mi vermesek mi bu beyannameyi bilmiyorum. pişmanlıkla vermek diye bir şey de yok anlaşılan. ne kadar cezası var bilen varmı? kanunu okuyorum hiçbirşey anlamadım.bilen bir üstad varsa yardımcı olabilirmi?

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    6 000 tl ve 18 037 tl olduğu kaynaklarda yazılı ben direkt tebliğden baktığımda 6 000 tl gibi bir rakam ceza tutarı olarak yazmakta, her halükarda yüksek tutar,şu kontrol olmadığını farzederseniz, sonraki dönemden itibaren vermeniz gerekir,karar sizindir

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafanızı takmayın üstatlar.Ceza kesmezler merak etmeyin.Tek tek z raporlarına bakacak halleri yok.Yönetim şuan için odağı seçim.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-