Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 188 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poşet Beyanı Ne Olacak.

Müdavim Üye
    Nereden
    advisor

Poşet Beyanı Ne Olacak.

Poşet Beyanı Ne oldu arkadaşlar, nereye ne zaman bildirilecek.

Yeni Üye
    Nisan.. Çevre ve şehircilik bak. sitesinde detaylar yazıyor

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    interaktif vergi dairesinde de var.

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Herkes veriyormu beyannameyi yoksa sadece poşet satan yerlermi bizim mükellefler paralı poşet satmıyorlar malum her sokağa bim a101 şok gibi mağazalar acıldı küçük esnaf öldü

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Boşta olsa verilecek diye yorumluyorum malum aynı formatta eski aküler ve diğer üretim artıklarıda var.Esnafın kasası basmıyor kadın bir müşterim var çanta satıyor ben paralı poşet satamam diyor nasıl ikna edeceğiz bakalı veya buş vericeğiz.Mobilyacılar eve teslim çalışıyorlar üretim yerinden battaniyeye sarılı poşetli veya kutulu geliyor onlarda sıkıntı.İdare fırsat bulabilirse 20 nisana kadar yeni bir düzenleme yapabilir uygulanabilecek mantıklı bir düzenleme.

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    ÜSTADLAR, Öncelikle şuna bir karar verelim. "POŞET BEYANI TÜM MÜKELLEFLERMİ VERECEK. YOKSA POŞET İLGİLENDİREN TEKSTİL, GİYİM, GIDA GİBİ SEKTÖRLERMİ?" Hakeza sigorta şirketi var, makina imalatı yapan var, muhasebeci bizler varız. Bu firmalar ve bizlerinde vermesinin mantığı neresinde. Bu Poşet Beyan Tüm Mükellefleri ilgilendiriyormu, herkesmi verecek. Bu soruya cevap alabilirmiyim.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Detaylar var demiş arkadaşlar , bakıyorum hiç bir şey yok hangi sektörlerin vereceği, nasıl vereceği hangi beyanname ile verileceği hiç bir şey yazmıyor sadece tarih var başka bir şey yok,

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Alıntı &yavuz& Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÜSTADLAR, Öncelikle şuna bir karar verelim. "POŞET BEYANI TÜM MÜKELLEFLERMİ VERECEK. YOKSA POŞET İLGİLENDİREN TEKSTİL, GİYİM, GIDA GİBİ SEKTÖRLERMİ?" Hakeza sigorta şirketi var, makina imalatı yapan var, muhasebeci bizler varız. Bu firmalar ve bizlerinde vermesinin mantığı neresinde. Bu Poşet Beyan Tüm Mükellefleri ilgilendiriyormu, herkesmi verecek. Bu soruya cevap alabilirmiyim.
    Bu hususta Net Bilgisi olan Arkadaşlar. Cevap bekliyoruz.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    poşet beyannamesi vermek için interaktif vergi dairesinden geçiş yaptım çevre ve şehircilik bakanlığına ancak beyanname verecek yer yok. Ocak şubat poşetler nisanın 24üne kadar verilecekmiş. EEE beyanname nerden giriliyor. Budamı şakaydı gerçekmi.
    Kendini Bil Kendini

Yeni Üye
    Alıntı &yavuz& Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    c) Satış noktası: Tüketicilere/kullanıcılara verilmek üzere plastik poşet temin ederek
    toptan ve/veya perakende olarak mal veya ürün satışını yapan mağaza, market ve benzeri satış
    yerleri.

Tüketiciye satmak üzere toptancılardan poşet satın alan mağaza market ve benzeri satış yerleri... Bu tanıma uyan her yer verecek sanırsam, hiç poşet satışı yapmasa bile ;

(6) Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesini vermekle yükümlü olanlar, beyan dönemi içerisinde plastik poşet satışı yapmamış olsalar dahi Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesini vermekle yükümlüdürler. Bu durumda beyannamenin “Beyan edilecek geri kazanım
    katılım payı bulunmamaktadır” seçeneği işaretlenerek gönderilmesi gerekmektedir. diyor resmi gazetede.

Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    poşet beyannamesi vermek için interaktif vergi dairesinden geçiş yaptım çevre ve şehircilik bakanlığına ancak beyanname verecek yer yok. Ocak şubat poşetler nisanın 24üne kadar verilecekmiş. EEE beyanname nerden giriliyor. Budamı şakaydı gerçekmi.
    Bu konuda biriyle görüştünüzmü acaba durum nedir aynı şekilde bizde giriyoruz sadece bir bildirim var 24 Nisana uzatıldığına dair okadar. Beyanname oluşturacak hiç biryer yok.