Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nevi değişikliği hk.

Kıdemli Üye

Nevi değişikliği hk.

Arkadaşlar Merhaba,

Gerçek Kişiden Limited'e Neci Değişikliği Yapılacak. Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

Tescil sürecinde ÖKC Kullanılabilir mi ?

ÖKC Kapanış ve Açılış Hangi Tarihte Yapılmalı ?

Sigortalı Çalışan Personel Nakli Nasıl Olmalı ?

Banka Hesaplarının Bakiye ve Devri vb. Tecrübe Etmiş arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Teşekkürler.

Kıdemli Üye
    Güncell.....

Yeni Üye
    nevi değişikliğinde e fatura mükellefi olduğunda problem çıkıyor.
    vergi numarası değiştiği için o ay 2 kdv 2 muhtasar 2 ba bs formu veriliyor.
    sgk değişikliği devir şeklinde yapıyor.tüm personeller yeni işyeri numarasına devrediliyor sıkıntı olmuyor.
    vergi dairesi yeni internet şifreleri veriyor.internet vergi dairesi için.
    tüm tapular ve araçlar tescilden sonra tek tek değişiyor. o biraz sıkıntılı bir durum.
    faturalar kullanılmaya devam edilebilir.etiket yapıştırabilirsiniz.ve tüm cari hesaplar aranıp veya mail atılıp yeni cari bilgiler verilmesi gerekiyor.
    bakiyenizin yeni hesaba virman yapılması gerektiği ile ilgili uyarmalisınız.
    nevi değikliğininde bir yıl sonra bile eski ünvanınıza fatura gelecektir.onları değiştirmek için çok uğraşmıştık biz.ökc bizde yoktu o yüzden kesin bir şey söylemiyorum.
    bankalarda sicil gazetesi gönderdiğinizde ünvan değişikliğini yapıyor.aynı hesap sadece isim değişiyor.
    bir de karayollarına bildirim yapılması gerekiyor.ondan ceza yediğimizi hatırlıyorum.kimin aklına gelir ki?
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Üye
    yazarkasa için özelge talep edin ben öyle yaptım , inşallah evraklar hazırlandı 1 nisan itibariyle başvuru yapacağım. süreci sırasıyla anlatırım. kolay gelsin