Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2018 Gelir beyannamesi

Yeni Üye
    Kesinti yoluyla ödenen vergiler bölümü eksik geliyor aralıkta kestiğim makbuzları dahil etmemiş.İkinci problem genç girişimci istisnasını yazdığım halde matrahtan düşmüyor yine vergi hesaplıyor ve matrahı değiştirecek bir bölüm yok.Baştan aşağı problemli bir sistemin kahrını çekiyoruz yazıktır!!!

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı Vendetta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben brütleri yazıyorum
    Bende brüt kira tutarını yazdım. Ancak kiranın başlangıç ve bitiş tarihlerini tam anlayamadım.
    YA HEP YA HİÇ.

Müdavim Üye
    Alıntı fadime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende brüt kira tutarını yazdım. Ancak kiranın başlangıç ve bitiş tarihlerini tam anlayamadım.
    Yani vergili tutarı değil mi ? Başlangıç ve bitiş herhalde yıl bazında olacak yani 01012018-31122018 gibi

Müdavim Üye
    avukat mükellefte "bilgilerinize göre kontrol ettiğimizde birden fazla işverenden elde edilen gvk. md. 86 kapsamında beyan edilmesi gereken ücret geliriniz bulunmaktadır. lütfen söz konusu geliri beyan edip etmeyeceğinizi tekrar kontrol ediniz" diyor. mükellefin kira vs. gibi başka herhangi bir geliri yok. büroyu geçen sene mart ayında açtı ocak şubat aylarında herhangi bir yerde sgk'lı da değildim diyor. ne olabilir sizce?
    Konu halils09 tarafından (04.Mart.2019 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir.

Üye HüSeeeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Alıntı Crocodil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinti yoluyla ödenen vergiler bölümü eksik geliyor aralıkta kestiğim makbuzları dahil etmemiş.İkinci problem genç girişimci istisnasını yazdığım halde matrahtan düşmüyor yine vergi hesaplıyor ve matrahı değiştirecek bir bölüm yok.Baştan aşağı problemli bir sistemin kahrını çekiyoruz yazıktır!!!
    Genç Girişimci istisnası konusunu 189 ile görüştüm. Diğer İndirim olarak yazılıp beyan edilmesi gerektiğini söylediler.

Beyannameyi onayladım. Beyanname 1001E olarak çıkıyor ve iade talebinde beyannameyi getirmiyor.

Üye
    Nereden
    izmir
    Sadece o uyarıyı vermiyor. Bankalara heaba yatan Kira Geliri ve Gayrimenkul satışı olduğuna dair uyarı veriyor. İlkinde ben de ciddiye almıştım , kontrol ettim, ikinci beyanname için de aynı uyarıyı verince farklı geliri olmayan mükellefler için ciddiye almadan devam ediyorum.

Müdavim Üye
    Alıntı muratmat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece o uyarıyı vermiyor. Bankalara heaba yatan Kira Geliri ve Gayrimenkul satışı olduğuna dair uyarı veriyor. İlkinde ben de ciddiye almıştım , kontrol ettim, ikinci beyanname için de aynı uyarıyı verince farklı geliri olmayan mükellefler için ciddiye almadan devam ediyorum.
    aynen hocam mükellefin hiç bir geliri yok, vergi dairesinden de baktırdım kira vs. hiç bir şey görünmüyor.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emrecnl7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam üstadım, paylaşırsanız çok sevinirim.
    Üstadım oda ismini girip sicil numarasını yazdım meslek mensubunun.Kişi emekli olduğu için bağkur sgk bölümüne hiç bir veri girmedim.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Kıdemli Üye
    Alıntı halils09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avukat mükellefte "bilgilerinize göre kontrol ettiğimizde birden fazla işverenden elde edilen gvk. md. 86 kapsamında beyan edilmesi gereken ücret geliriniz bulunmaktadır. lütfen söz konusu geliri beyan edip etmeyeceğinizi tekrar kontrol ediniz" diyor. mükellefin kira vs. gibi başka herhangi bir geliri yok. büroyu geçen sene mart ayında açtı ocak şubat aylarında herhangi bir yerde sgk'lı da değildim diyor. ne olabilir sizce?
    Aynı uyarı benim bir avukat mükellefimde de çıktı. Benim de olmadığı halde, benim beyanımda da çıktı bu uyarı. Hatalı uyarılar mevcut sistemde anlaşılan.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstatlar Kesinti Yoluyla Ödenen Vergilere İlişkin Liste yıllık olarak çıkıyor.İade bölümünde sıkıntı olur mu acaba ?
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-