Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş yükü nedeniyle bozulan aile yapımız ve akraba ilişkilerimiz

Kıdemli Üye
    Devlet isteyen Muhasebeciyi ve muhasebe bürosu çalışanlarını uzman olarak memur yapsın.Devleti arkana alsan daha iyi.Odalar avukat tutup muhasebecinin yaşama hakkını savunmuyor.bu sene oda seçimleri olacak galiba,umurumda değil de,birisi tanıtım mesajı atmış.Oda yönetimi protokol ziyareti yapıp yerel basında yer almaktan başka ne iş yapıyor.

Müdavim Üye
    Sanırım bu zamanda bir şirkette muhasebeci olarak çalışmak en mantıklısı.
    Hafta sonun belli, Tatiller belli,Akşam eve kaçta gideceğin belli.Ona göre de program yapma imkanın olur.

Kıdemli Üye
    Sayın Kenan GÜMÜŞ üstadsınız. Ne kadar para o kadar köfte bu işin yapılacak şekli budur.

Yeni Üye
    okul ve personel servisi yapan yeni bir mükellefim nefes nefes ofise girdi. servisçiler odasına kayıt olmam lazımmış diye..bende öyle bir zorunluluk yok dedim. yok olmam lazım tutturdu. servisçiler odasını aradım ve sordum neden zorunlu diye..biz 24 yıldır plaka almak için savaş veriyoruz deyince güldüm. siz dalga mı geçiyorsunuz dedim . düşünün arkadaşlar 25 yıl plaka ( taksi plakası gibi ) almaya çalışıyorlarmış. yani 25 yıldır milleti sömürüyorlar....bizimkiler de aynı... mesleği öğreneyim diye çok sömürüldüm...bu mesleğin kokusunu 20-25 yıl önce hatır için dosya tutanlar, hala elektrik, su vb fatura yatıran meslektaşlarımız oldukça, en yakın arkadaşlarımız gidip ( bir hafta önce ) 90 tl ye senin dosyanı tutarım diyen meslektaşlarımız oldukça biz çok ağlarız...oda yönetim ve yönetime aday olacak arkadaşlara üzülüyorum...bırakın boş işlerle uğraşmayı...oda temsilcimiz gelmiş 250 tl ücretle kahvaltı varmış meslek camiasının..ya benim bir haftalık mutfak masrafım dedim..onların tuzu kuru allah yardımcımız olsun

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Sayın Kenan gümüş ne kadar güzel söylemişsiniz "Mükemmel olmaya çalışmayın, olamazsınız...

Kendinizi beğendirmeye çalışmayın, ağzınızla kuş tutsanız beğenmezler..."