Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defter beyan sisteminde inşaat işleri ve yıllara yaygın ihaleli işler

Üye

defter beyan sisteminde inşaat işleri ve yıllara yaygın ihaleli işler

Merhabalar,

Bir mükellefe ocak 2019 ayında iş yeri açılışı yaptım.Mükellefin faaliyet konusu ihale yoluyla aldığı köprü genişletme ,köprü yapımı gibi işler
    aldığı işlerden bir tanesi 2 ayda bitirilmesi gereken bir iş diğeri yıllara yaygın bir inşaat işi bu işlerin defter beyan sisteminde kayıt tutma şekli nasıl olmalı
    Malzeme alımları gider mi mal alışımı bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
    Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim

Üye
    Arkadaşlar merhaba,

konuya ilişkin bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa memnun olurum.

Müdavim Üye
    Bilançoya geçmeniz daha mantıklı görünüyor.
    yıldızlar kadar uzak

Üye
    Yıl içerisinde sınıf değiştirmek mümkün olmadığına göre işletme defteri defter beyan sistemi içerisinde çözmek gerekiyor.
    Defter beyan sisteminde bu nasıl çözülür konu ile ilgisi olan arkadaşlardan acil bilgi bekliyorum

Üye
    Arkadaşlar merhaba,

Yukarıda açtığım konu ile ilgisi ve bilgisi olan meslektaşımız yok mu
    Bilgisi olanlardan acil yardım bekliyorum

Yeni Üye
    kayıt alt türünde ……………..köprü inşaatı aç. işçi ücretleri dahil giderleri ......….köprü inşaatı gider alt hesabinda, gelirleride ……….köprü inşaatı alt hesaplarında kayıt yap. ok

Üye
    Arkadaşlar merhaba,

Gelir alt türünde ..............köprü inşaatı diye ekleme yapabiliyorum,Fakat gider alt türünde böyle bir durum yok.
    Hazır beton,demir v.s. alımları ayrı ayrı köprü inşaatı alımları olarak nasıl işlemem gerekiyor.Bir türlü işin içinden çıkamadım
    Görüşlerinizi bekliyorum

Müdavim Üye
    Çözümü nasıl yaptınız üstad. Bizdede buna benzer durum var inşaatı 2020 yılı içinde bitirecekti mükellef ama 2021 ocağında bitirebildi.şimdi defter beyanda nasıl kayıt yapacağız. İş sonradan yıllara sair duruma geldi