Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defter beyanda basit usulden işletme defteri ne geçiş yardımmmmmmmmmmm

Yeni Üye

defter beyanda basit usulden işletme defteri ne geçiş yardımmmmmmmmmmm

merhaba arkadaşlar. 2018 yılında basit usul olan mükellefim, 2019 yılında işletme defterine geçti. işletme defterine geçtiğini vergi dairesine bildirdim gerekeni yaptılar, fakat defter beyan sistemine girdiğimde, hatalı defterleriniz bulunmuştur, lütfen hatalı defterlerinizi siliniz ya da vergi dairesine başvurunuz yazıyor. vergi dairesinle görüşütüm bizlik bişey yok diyorlar, vergi danışmayı arıyorum telefonları açmıyorlar. gelir unsuru bilgisinin düzeltilmesi hatası yazıyor vergi dairesi bizim yapıcağımız bişey yok diyor

hatalı defter yok ama silmek isteğimde bilgiler silinecektir diyor. nasıl yapmak gerekiyor bu konuda bilgisi olan var mı.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Mükellef bilgilerine girdiğiniz zaman Gerçek usulda verilecek beyanname listesini ,Beyannamelere girdiğiniz zaman Basit usul kazançlara ait beyannameyi görmez lazım.
    Gerçek usula geçiş dilekçenizde vereceğiniz beyannamelerin listesini yazarak aktif hale getirilmeli sini istemelisiniz

Kıdemli Üye
    Bendede ayni sikinti vardi vergi dairesi çözemedi 189 aradim görüştüm 2019 defterine herhangi bir kayit yapilmadiysa sayfada açilan hatali defteri sil işlemini yaptim defter kullanima açildi..

Kıdemli Üye
    Bendede bir mükellef basitten gerçeğe geçti ben vergi dairesine dilekçe yazdım 2019 yılında defter beyanda işletme görünüyor 2018 basil dilekçe ile halledebilirsiniz arkadaşlar

Yeni Üye
    hatalı defteri silince düzeldi arkadaşlar . bu sorunu yaşayanlar hatalı defteri silsin düzeliyor. uyarıda bilgiler siliniyor diyor ama silinmiyor hiçbir şey, herkese kolay gelsin