Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Defter beyan fiyat farki

Yeni Üye

Defter beyan fiyat farki

Merhaba üstatlar , defter beyan sisteminde bizim mükellefimiz mal alışı yapmış olduğu firmaya fiyat farkı faturası kesiyor. Bu faturayı gelir alt türlerinde hangisine işleyeceğim.Şimdiden teşekkürler.

Üye
    Nereden
    AĞRI
    2018 yılında bu soruyu defter beyana yönelttiğimde bana satış türü diğer işlemler gelir kayıt türü:diğer hasılat alt türü: diğer kdv nin karşısında da diğer işlemler var orada 550 diğerleri kodu seçeceksiniz ayrıca gelir olarakta hesap özetine atıyor

Müdavim Üye
    Sırasıyla yapacaklarınız
    belge türü :fatura-
    satış türüiğer İşlemler (KDV Beyannamesi)
    kayıt türüiğer hasılat
    kayıt alt türü: Yansıtma Geliri
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Fiyat Farkı İade Gelirleri Nasıl Kaydedilir?

Sisteme giriş yapıldıktan sonra, sol menüde yer alan “Muhasebe Bilgileri" başlığı altında yer alan “Gelir Ekle” menüsü tıklanarak “Belge Bilgisi” bölümünde uygun belge türü seçildikten sonra “Gelir Kalemleri” bölümünde sırasıyla “satış türü” “diğer işlemeler (KDV Beyannamesi)” “gelir kayıt türü” “diğer hasılat” ve “gelir kayıt alt türü” “diğer” seçildikten sonra “diğer işlemler” kutucuğundan “550-“Diğerleri” seçilerek kayıt yapılabilir.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Yeni Üye
    Çok teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Bu saçma sapan, dandik program birgün mutlaka iptal olup kullanıma kapatılacaktır. Umudumu hala koruyorum.

O güne kadar programı yazan/geliştiren firmaya tavsiyem şimdiden bu işi bırakın, piyasa değeri 200 tl yi geçmeyen bir program için kestiğiniz ve tahsil ettiğiniz faturalar için tahsil ettiğiniz bedelleri kamuya iade edin, etmezseniz bile tahsilatları, malı mülkü sağlam yerlere kaydırın, muhafaza edin, yarın birrgün iktidar vs değişirse aldığınız fahiş ödemeler (açıklasalar kaça malolduğunu da bir bilsek) için yargılanabilirsiniz. Paraları iade isteyebilirler... Benden söylemesi... bu proramdan bi cacık olmaz. Boşuna kendinizi yırtmayın bu program gelişmez... tutmaz... 5 para etmez... satmaya kalksanız alan çıkmaz.

Azcık google, apple gibi firmaların yazılımlarını ve hayat felsefesini örnek alın. En gerizekalı adam bile bu programları kullanabilir. Ama sizin programları Ainstain bile kullanamaz. Eminim kendiniz bile kullanamıyorsunuzdur. Çünkü bu dandik yazılımı muhasebenln ve yazılımın M sinden bile anlamayan kişilerin yazdığı, sadece bürokratlardan danışmanlık alındığı apaçık ortada. İşte bu yüzden google apple gibi firmalar hep bir numara olacaktır. Siz hayatı zorlaştırdığınız için gerinizde saymaya devam edeceksiniz. Sizin programınızı memleketin en zeki adamları (mali müşavirlerden daha zeki bir meslek grubu yoktur bu memlekette) bile kullanamıyor. Esnaf kasap manav hiç kullanamaz. Ben excel de bu programdan daha iyi program yazarım. Hatta antalya daki 95 yaşındaki çiftçi mehmet amca bile daha iyisini yazar. (Mehmet amca portakallar için teşekkürler :-)) Hayatı kolaylaştırın, zorlaştırmayın. Yapılan bir iş Eskisinden daha kolay, daha pratik değilse günümüz dünyasında 5 para etmez.

Yeter artık bırakın bu saçmalığı da isteyen eski sistemde, isteyen bu saçma programda kayıt tutabilecek şekilde mevzuat çıkarın.

Hayatımda gördüğüm ve kullandığım en aptal yazılım

Müdavim Üye
    Ohhhh içimi döktüm rahatladım. Birçok meslektaşımın içindeki düşünceleri aktarmış oldum.

Müdavim Üye
    👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍