Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Defter Beyan Basit Usül

Müdavim Üye

Defter Beyan Basit Usül

Basit usül beyanname hazırlamak için defter beyan sistemine girdiğimde Dönem başı mal mevcudu gider kaydını yaptığım halde hesap özeti oluşturduğumda hesap özetine dönem başı mal mevcudu getirmiyor. Benze durumla karşılaşan var mı?
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Gider Kaydını yapıpdıkdan sonra Hesap Hülasasında oluştur dedikden sonra hesap hülasasının en altında Mavi Kutuda kayıt orayı tıkla

Müdavim Üye
    Alıntı HÜSNÜ TAŞCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gider Kaydını yapıpdıkdan sonra Hesap Hülasasında oluştur dedikden sonra hesap hülasasının en altında Mavi Kutuda kayıt orayı tıkla
    Dediğinizi tam anlayamadım ama kaydı sildim tekrar girdim dönem başı mal mevcudunun şimdi getirdi hesap özetine
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Müdavim Üye
    Yok problem devam ediyor, basit usüller de defter beyanda gider kısımlarında girili belgeleri hesap özetinde göstermiyor.

Üye
    Aynen bende de hesap özetinde mal alışı çok az bir tutar gösterdi.Gider listeledim halbuki oradaki tutar başka. İnsana yanlış beyanname doldurtacaklar..

Müdavim Üye
    Alıntı bada09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen bende de hesap özetinde mal alışı çok az bir tutar gösterdi.Gider listeledim halbuki oradaki tutar başka. İnsana yanlış beyanname doldurtacaklar..
    sorunsuz bir işimiz yok ne zaman düzelir bu mevzuu aradım 189 u 15 dakika bekledim soramadım da kimseye..

Yeni Üye
    Bende de ayni durum. Ticari mal alimlarini hesap özetine getirmiyor nasil çözülecek arkadaşlar fikri olan varmi? öğleden sonra ankara defterbeyan servisine mail atacağim veya telefon edeceğim.

Müdavim Üye
    Alıntı smmmcesuryürek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de ayni durum. Ticari mal alimlarini hesap özetine getirmiyor nasil çözülecek arkadaşlar fikri olan varmi? öğleden sonra ankara defterbeyan servisine mail atacağim veya telefon edeceğim.
    mail adresleri nedir bende atayım ve telefon numarasını da yazarmısınız. Bi açıklama yapsınlar bari.

Yeni Üye
    maili bulamadım tel 0312 302 12 73 -0312 302 12 12 -0312 302 12 18 cevap vermediler. bilgi olursa paylaşırsanız sevinirim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Dönem başı mal mevcudunu oluşturmak için önceki yıl Dönem sanu kayıtmı olması lazım
    Beldiğim kadar maddeler halinde yazıyorum deneyin.

1-Sisteme gir
    2-mükellefi seç
    3- muhasebe bilgileri (Gider ekle)
    4-Kayıt Tariihi 01.01.2019 Belge Tarihi 01.01.2019 Beyanname türü Tesviki zorunlu olmayan gider
    5-narmal alım-Gider Kayıt Türü Mal alışı -Gider kayıt alt türü Bönem başı mevcudu
    6 tutar
    7-Açıklama
    8-satır ekle kaydet
    9-Muhasebe bilgileri hesap özeti OLUŞTUR
    10-Hesap özetinin en altında (Mavu kutu) kaydet
    11-hesap özetine dön kontrol et.Birde Böyle deneyin