Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 44 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poşet beyannamesi ertelendi

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    poşet beyannamesi bize kalma ihtimali zaten yazılıp çiziliyor yapacak meslek grubu yok bizden başka doğru, ancak burada önemle olan mesele poşet beyannamesi için yöntemlerden birincisi mükellefin kendisinin girmesi çok az sayıda işletme yapabilir biliyoruz, ikincisi ise poşet beyannamesinin bizim tarafımızdan doldurulması burada da kritik nokta 18 047 TL yüksek cezai sorumluluk kim üstlenecek, ben açıkçası üstlenmiyorum mükelleflerin tamamına izah ettim, tebliğ ettim, sorun yok, mesele sorumluluğu üstlenmemek düşünün insanız bir poşet beyannamesini elamınımız veya kendimiz unutsak 18 047 TL cezayı nasıl öderiz, o nedenle yüksek cezai sorumluluk kısmı ön plana çıkıyor.

Tinerci gibi cebimizde poşetle gezer olduk

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plastik Poşet Beyanname ve Ödeme İşlemleri
    22.02.2019 tarihinde 2872 sayılı Çevre Kanunun Ek-11 inci maddesinde yapılan değişiklik ile Satış Noktaları tarafından satılan plastik poşetlere ilişkin beyanların verilmesi ve tahakkuk eden miktarların ödenmesi süreleri yeniden düzenlenmiş olup 2019 yılının Ocak ve Şubat aylarına ilişkin verilmesi gereken beyannamelerin verilmesi için 24.04.2019 tarihi (bu tarih dâhil), bu beyanlar üzerine ödenmesi gereken geri kazanım katılım paylarının ödenmesi için ise 30.04.2019 tarihi son gün olarak belirlenmiştir.

Bu doğrultuda; Geri Kazanım Katılım Payı beyanname ve ödeme işlemleri Gelir İdaresi Başkanlığınca yürütülecek olup uygulamaya tabi olan satış noktalarının Ocak, Şubat ve Mart aylarındaki plastik poşet satışlarına ilişkin beyanname ve ödeme işlemlerini Nisan ayı içerisinde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen usuller çerçevesinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Beyanname değişecek galiba üstatlar bu açıklamaya bakılırsa.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Yeni Üye
    turmob , ismmmo,, veya yönetime aday diğer kuruluşlar...muhasebeciler gününde bile 15:45 te mesaj attılar ..bunlardan bir cacık olmaz