Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Poşet beyannamesi ertelendi

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Arkadaşlar sadece poşet değil tüm ambalajlar p,il oto lastik gibi olanlarda dahilmiş yani un çuvalları var boşalınca kepek koymakta odon koymakta kullanılıyor onlarıda yazacağız demektir.Çok derin bir konu.

Yeni Üye
    arkadaşlar ocak/2019 dönemine ait z raporlarında poşet geliri var bunu kdv beyannamesinde gösteriyoruz değil mi? çevre ve şehircilik ayrı bir kurum bu ne b..n iştir anlamadım,oda dersen 500.-tl aidat alıp 150.-tl'ye asgari defter ücreti alın diyen kurumdan ne hayır gelir,3,5 aylık mükellef gelirini istiyor aidat olarak haram olsun onlarada..

Müdavim Üye
    Konu oldukça tartışılıyor. Bizleri yönetenlerin amacı, İsrail'in Filistin'lilere uyguladığı insanlık dışı muamelenin aynısını yapmak. Ben şimdi soruyorum nedir bu muhasebecilerin çektiği. Devletin Maliye kurumu değişik beyannameler çıkarır yapın der. Sgk öylesine, Olmadı İşkur. Özelleştirmelerden sonra yeni nesil çiftlik Tuik. Olmadı evre Bakanlığı poşet beyannamesi. Bir kişi Allah için söylesin buz bunu hak ediyormuyuz.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu oldukça tartışılıyor. Bizleri yönetenlerin amacı, İsrail'in Filistin'lilere uyguladığı insanlık dışı muamelenin aynısını yapmak. Ben şimdi soruyorum nedir bu muhasebecilerin çektiği. Devletin Maliye kurumu değişik beyannameler çıkarır yapın der. Sgk öylesine, Olmadı İşkur. Özelleştirmelerden sonra yeni nesil çiftlik Tuik. Olmadı evre Bakanlığı poşet beyannamesi. Bir kişi Allah için söylesin buz bunu hak ediyormuyuz.
    Hadi diyelim devlet bu eziyeti görmüyor.TÜRMOB böyle olacağını bile bile aylardır hiç bir adım atmadı.türmob başkanları yardımcıları uzatma peşinde.Bu tür işleri devlet hep işverene yüklüyor.İşverene göre de devletin ona yüklediği her iş mali müşavirin işi demek.Mükellef bu işin çevre şehircilik bakanlığı ile alakalı olduğunu bilmiyor.Bilse bile konu için de beyan geçtiği için direk muhasebe işi bu diyor.Üstatlar ne kadar bizim işimiz bu değil dese de ,iş yine bize kalıyor.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet az bile.Fazlasını hakediyoruz.

Kıdemli Üye
    Türmob bu kadar duyarsiz oldukca bu işler artarak devam eder türmob sadece uygulama dönemi gelince 1. Ay daha uzatmak için dilekçe verme mekanizmasi gibi. Avukatlara bu kadar yük binsin ortaliği inim inim inletirler..

Müdavim Üye
    Çok eski yıllarda İstanbul'da taksiler arabalar kamyonlar çok az iken, devlet benzine mazota çok vergi yapmış pahalanmış. Halk o devirde düşünün sosyal medya, tv, radyo yok iken birleşmişler. İstanbul'da arabalarını yollara park edip gitmişler.Benzin zammı geri alınınca herkes arabasını almış.

Devlet bundan sonra odaları faaliyete koymuş. Bu odalara ve başta yöneticilerine birtakım imkanlar sunmuş. Üyeleri de bağkur vb sağlık yardımı alabilsinler diye zorla kayıt yaptırmış. Yani tüm vatandaşı bağlamış. Türkiye'De mübalağasız tüm odalar ve Türmob'da dahil 5 yıldızlı otellerde eğitim seminer düzenlerler. 4-5 saat eğitim, sabah öğle akşam gece 5 saat açık büfe, deniz kaydırak güneşlenme tarihi yerlerde gezinti. Olmadı yurtdışı turları. Olmadı yurtdışı fuarları. Kaymakam Belediye Başkanları ile toplantı yemek.

Kısa keselim. 3 kuruş yemek yediriyorlar. Makam mevki sahibi yapıyorlar. Sözde bir resmiyet kazandırıyorlar. Halkın ağzını kapatıyorlar. Siz hiç şöförler odasından duydunuz mu bu benzin zammı nedir. İstanbul'da kontak kapatıyoruz. Halkımızı bekliyoruz.

Türmob'dan hayır beklemek, göle yoğurt çalıp tutmasını beklemek gibi birşeydir.

Müdavim Üye
    Poşet alım satımı yok kafeyiz ancak son gün diye ceza olmasın diye boi poşet bey verdik şimdi bunu iptal öi etmemiz lazım sonuçta poşet bey mükellefi olmayacağız dışarıya poşetli satış yapmıyoruz boşuna mükellef olmayalım

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    türmob eleştiririz başka konularda haklısınız ama bu konuda farklı bir durum var, direkt bizimle ilgisi olmayan ama bize bir şekilde bulaşması sözkonusu bu konuda görevi değilken esnaf odalarını bilgilendirdi, odalarını ziyaretler yaptı,uzatma için çaba gösterdi,cezaların ağırlığını, üreticinin toptancının beyanname vermesi için öneri sundu, esnaf odaları da gerekli girişimlerde bulunduğunda,ancak o zaman çözüm belki olur.

Müdavim Üye
    Kimse mükellefini bu konuda mağdur etmek istemez.Kanunun nasıl uygulanacağını biz bile bilmiyorken mükellefe kendi poşetini kendin gir diyemezsiniz.Birileri altyapısız bişeyler uyduruyor herzamanki gibi ceremesini biz çekiyoruz.
    150-200 bine yakın poşet beyannamesi verilmiş bunları kimler vermiş yine biz.Biz yapmasak nolcak herkes beyanı vermiş bile.O yüzden bu işide biz yapacağız biz biz biz.