Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Defter Beyan Sistemi Envanter Listesi Zorunluluğu!

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    bujiteri-lokanta-bakkal-ayakkabıcı nasıl stok envanter listesi hazırlayacağız ki mümkün değil, ancak mobilyacı koltukçu onun gibi sektörlerde tamam, muhtelif deyip geçmekten başka çare yok tek tek takip et mümkün değil

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Defter beyan tek tek envanter yaz diyorlar işletmeler bilançodan daha zor hale geliyor, poşet beyanname desen artik maliye bakanliği yetkili yani bize kaliyor, her yil yeni bir şey ekleniyor eksilen bir şey yok ancak bunlari mükelleflere anlatmakta inandirmakta zorluk çekiyoruz onlar da hakli görmüyorlar ki nasil uğraştiğimizi bilmiyorlar ki ama artik dayanilmaz noktaya geldi inceleme olur müfettiş yok buradaki kayit neden böyle şöyle sorar bilmez ki o kayitlari bile biz binbir zorlukla temin etmişiz x banka kayitlarinizda yok diyor müfettiş bana gelmedi diyorum nasil olur diye suratima bakiyor zannediyorki ben herşeyi bileceğim mükellef oturuyoruz mükellef ne istersek aninda bize gönderiyor, bilmiyorki biz mükellefe neredeyse yalvariyoruz evrak alabilmek için eksik banka ancak virman bunun gibi vesileyle farkediyoruz.

Müdavim Üye
    O kadar kafanıza takmayın arkadaşlar envanter kaydı çok kolay. MAL MEVCUDU yazın karşısına da 50000 TL yazın olsun bitsin. Bu kadar, saçma sapan detaylara girmeyin.

Z Raporlarını da bizim yaptığımız gibi 10 ar günlük toplayıp işleyin. Toplamda 3 kayıt yapın yeterli. Açıklamayı tıklayıp: ilk 10 günlük z raporları satış bildirimi. yazın geçin.

Niye dert ediyorsunuz ki; inceleme olunca da müfettişe benim dediğim gibi, "bu kadar ücrete, ancak bu kadar hizmet verebilir, bu şekilde kayıt yapabilirim" deyin, tuhaf tuhaf suratınıza baksın, oldu bitti.

Bu kadar.

Dert etmeyin, işinizi kolaylaştırın... Fazla derinlere girmeyin. Mal mevcudu bitti, 10 günlük z raporu toplamı, bitti... bu kadar... Eskisinden bile daha kolay...

Müdavim Üye
    Bu uygulama mal alış satışı yapan mükellefler için geçerli değil mi ? Yani serbest meslek için geçerli değil galiba ?

Kıdemli Üye
    Alıntı SMMM Kenan GÜMÜŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar kafanıza takmayın arkadaşlar envanter kaydı çok kolay. MAL MEVCUDU yazın karşısına da 50000 TL yazın olsun bitsin. Bu kadar, saçma sapan detaylara girmeyin.

Z Raporlarını da bizim yaptığımız gibi 10 ar günlük toplayıp işleyin. Toplamda 3 kayıt yapın yeterli. Açıklamayı tıklayıp: ilk 10 günlük z raporları satış bildirimi. yazın geçin.

Niye dert ediyorsunuz ki; inceleme olunca da müfettişe benim dediğim gibi, "bu kadar ücrete, ancak bu kadar hizmet verebilir, bu şekilde kayıt yapabilirim" deyin, tuhaf tuhaf suratınıza baksın, oldu bitti.

Bu kadar.

Dert etmeyin, işinizi kolaylaştırın... Fazla derinlere girmeyin. Mal mevcudu bitti, 10 günlük z raporu toplamı, bitti... bu kadar... Eskisinden bile daha kolay...

Bizde 10 ar günlük işleme konusunda düşünüyoruz... Zira bir marketin tekel ile beraber 4 kdv li Z raporu olduğunu düşünürsek ayda 120 kayıt yapar.

Bu kunuda bir özelgede var. Aşağıdaki linkte. Gelirlerin işlenmeyeceği konusunda...

https://vergidanismanlik.net/2018/10...lemeyecegi-hk/

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı SMMM Kenan GÜMÜŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu kadar.

Helal olsun Tebrikler katılıyorum

Üye
    Nereden
    G.ANTEP
    Sayın Kenan Gümüş, aynı düşüncedeyim ve öyle de yapıyorum.
    BU DA GEÇER...

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    TÜRMOB ve Muhasebe odalarının nasıl çok çabayla çalıştıklarını daha iyi gözlemleyebiliyoruz!..
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN