Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: OTOMOATİK BES hakkında

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar 1-2 sorum olacak
    1- İşyerinde 5 işçi çalışıyor çalışan işçilerden biri 45 yaş üstü gere kalan 4 işçi için bes uygulanacak mı
    2- Ocak/2019 dönemi için herhangi bir süre var mı

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mirber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1-2 sorum olacak
    1- İşyerinde 5 işçi çalışıyor çalışan işçilerden biri 45 yaş üstü gere kalan 4 işçi için bes uygulanacak mı
    2- Ocak/2019 dönemi için herhangi bir süre var mı
    1-üstadım 45 yaş üzerine kesinti olmayacak.Fakat 5 kişi hesaplamasına dahil olacaklar.
    2-Herhangi bir süre yok.Süreyi belirleyen tek unsur ocak ayının maaşının ödeneceği gün.Maaş ödendikten sonra 2 gün içinde kesinti yapılmak zorunda.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Bes te sgk bildirgesinde geçen personel sayisi önemli, eğer bildirgede 5 kişi var ama diyelim ki 1 kişi 45 yaş üstü olsa dahi uygulanacaktir
    ocak dönemi şubat ayi içersinde bes ödeme yapilacaktir

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Zaten 5 i geçenler bankadan ödüyorlar beside aynı bankanın anlaşması olan sigortacıya ödüyorlar.Yani biz yaparsak işverenin hesebını kontrol eder olacağız bu nedenle işverenler bizimle paylaşmamak için öğrenecekler aktaracaklar.Ödemenin 2 gün sonra diye yazan arkadaşımız var bende ücretlerin ödediği gününü ertesi gününe kadar yapılacağını okumuştum.Ücretlerle beraber aynı anda yapabilirler.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten 5 i geçenler bankadan ödüyorlar beside aynı bankanın anlaşması olan sigortacıya ödüyorlar.Yani biz yaparsak işverenin hesebını kontrol eder olacağız bu nedenle işverenler bizimle paylaşmamak için öğrenecekler aktaracaklar.Ödemenin 2 gün sonra diye yazan arkadaşımız var bende ücretlerin ödediği gününü ertesi gününe kadar yapılacağını okumuştum.Ücretlerle beraber aynı anda yapabilirler.
    Üstadım normal de 24 saat diyorlar fakat 48 saat diyen sigorta şirketleri de mevcut.Aynı banka maaş mantığı gibi.Yıllardır devlet ceza keseceğim diyor fakat 5 ve üzeri hala nakit maaş ödeyen iş yerleri mevcut.Herhangi bir cezai yaptırım olmadı.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-