Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yazar kasa bildirimi

Kıdemli Üye

yazar kasa bildirimi

iyi çalışmalar.

işlerin yoğunluğundan z raporları bildirimleri ile ilgili hiçbir işlem yapmadım. Ama ceza gelecek diye sürekli huzursuz oluyorum.
    yeni nesil bilanço ve eski nesil bilanço ile ilgili yazar kasalara yapılacak bir işlem var mı?

Müdavim Üye
    1. https://portal.efatura.gov.tr/OkcBasvuru/ adresine giriş yapılır
    2. Vedop şifresi Kullanıcı Adı ve Şifresi ile giriş yapılır.
    3. Alt tarafta yeni nesil ökc cihaz listesi ve eski nesil ökc cihaz listesi mevcut, oradan kontrol edilir.
    4. Eski nesil ökc cihaz listesinde yazarkasa varsa bildirim tercihi seçilir.

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Ya bizim firmada eski yazarkasa gözüküyor onların bildirim tercihini yapmalı mıyım sizce ne dersiniz normalde yenilerini almışlar bunları da kapattırmamışlar bizim muhasebeci şubat bilmem kaçar kadar kapattırmak lazım diyor onun da doğru düzgün bilgisi yok ben şimdi netten tercih bildirimi yapsam bu sefer de o kasalar ortada yok güya kapattırmışlar kimsenin kasadan haberi yok napsam bilemedim ortada kasalarla alakalı evrak da yok gel de çık işin içinden
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Müdavim Üye
    Bence bildirim tercihini yapın. Daha sonradan yazarkasaların akıbetini öğrenir gereğini yaparsınız.

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Alıntı Kerem21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bildirim tercihini yapın. Daha sonradan yazarkasaların akıbetini öğrenir gereğini yaparsınız.
    Bilanço Esasındaki Mükellefler
    Bilanço esasında defter tutan mükellefler, eski nesil ÖKC’lerden gerçekleştirilen satışlara ait mali bilgilerin GİB’e elektronik ortamda bildirim yöntemi olarak, belirtilen üç yöntemden birini seçmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte söz konusu mükelleflerden, tercihte bulunmayanlar, eski nesil ÖKC’lerine ait ÖKC günlük kapanış (Z) Raporlarına ait mali bilgileri “İnternet Vergi Dairesi Uygulamaları Üzerinden” bildirimlerini yerine getirecekleri kabul edilecektir.”

Orda bu yazıyo şuan sen deyince yapmaya niyetlenmiştim ama en iyisi bu şekilde akışına bırakmak sonuçta başvuru yapmayanları da bi şekilde kabul edeceklermiş bir daha ki ay düşünürüz her şeyi dert ediyoruz da ne oluyor bi sonraki ay da bi şekilde halledicez artık patrona diyosun umrunda değil muhasebeciye gidiyorsun adama da hak veriyorsun sonuçta biz de ofisten gelmeyiz işte bu işin sonunda yine haksız ben olcam ama olsun sağlık olsun vicdanım rahat
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Müdavim Üye
    Tüm mükelleflerimdeki yeni nesil ÖKC dir. Pos kullanıyorlar ve İnternet bağlantıları var.
    İnternet vergi dairesinde giriş yaptığımızda yeni hizmete açılan
    Ökc işlemleri ekranında cihazlara her hangi bir bildirim yapılmış görün müyor.
    Aksine bildirim yapılmamışlar içinde görünüyor.
    Yazar kasalar Yeni Nesil ve internet bağlantısı varsa otomatik göndermeyecekmiydi ?
    Her hangi bir tercih yada bildirim yapmamıza da gerek yok diye anlamıştım.

Eksikliğimiz nedir ?

Kıdemli Üye
    Hayırlı sabahlar,Bizim firmamız da yeni nesil kullanıyor ve herhangi bildirim yapmadım.Biraz önce dediğiniz yere bende baktım,bizde de herhangi bilgi görünmüyor.Yanlış mı yaptım diye servisi aradım dedikleri; eğer cihazınız üst köşesinde herhangi bir gsm operatörünün ismi yazıyorsa sizin bildirim yapmanıza gerek yok dedi,bilginiz olsun iyi çalışmalar
    Alıntı erkan. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm mükelleflerimdeki yeni nesil ÖKC dir. Pos kullanıyorlar ve İnternet bağlantıları var.
    İnternet vergi dairesinde giriş yaptığımızda yeni hizmete açılan
    Ökc işlemleri ekranında cihazlara her hangi bir bildirim yapılmış görün müyor.
    Aksine bildirim yapılmamışlar içinde görünüyor.
    Yazar kasalar Yeni Nesil ve internet bağlantısı varsa otomatik göndermeyecekmiydi ?
    Her hangi bir tercih yada bildirim yapmamıza da gerek yok diye anlamıştım.

Eksikliğimiz nedir ?

Kıdemli Üye
    aynısını bende şuan inettrnet vd kontrol ettim aracı tms merkeziyle anlaştık onlar bizim adımıza günlük gibe bildirimde bulunacaklar bizde Her hangi bir tercih yada bildirim yapmamıza gerek olmadığını anlamıştım yanlışlıkmı yapdık?

Kıdemli Üye
    güncell...

Üye
    ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN SATIŞLARA AİT GÜNLÜK KAPANIŞ (Z) RAPORLARINDA YER ALAN BİLGİLERİN GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞINA BİLDİRİM YÖNTEMİNİN TERCİHİ EKRANI
    Bu ekran sadece eski nesil ÖKC’lerden gerçekleştirilen satışların GİB’e bildirim yöntemi tercih ekranıdır. Yeni nesil ÖKC’lerden gerçekleştirilen satışların GİB’e elektronik ortamda bildirimi yeni nesil ÖKC’lerin TSM merkezleri üzerinden otomatik olarak yapılabildiğinden, yeni nesil ÖKC’ler için ayrıca bir tercih bildirimi yapılmayacaktır.
    Basit Usul Mükellefleri
    Defter Beyan Sistemi kapsamındaki mükelleflerden faaliyetlerinde ÖKC kullanmakta olanların (Z) Raporlarına ilişkin kayıtları Defter Beyan Sistemi üzerinden bildirildiği için herhangi bir tercihte bulunmayacak ve GİB Defter Beyan Sistemi dışındaki bir yöntemle ÖKC günlük satış bilgilerini bildirmeyeceklerdir.

Bilanço Esasındaki Mükellefler
    Bilanço esasında defter tutan mükellefler, eski nesil ÖKC’lerden gerçekleştirilen satışlara ait mali bilgilerin GİB’e elektronik ortamda bildirim yöntemi olarak, belirtilen üç yöntemden birini seçmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte söz konusu mükelleflerden, tercihte bulunmayanlar, eski nesil ÖKC’lerine ait ÖKC günlük kapanış (Z) Raporlarına ait mali bilgileri “İnternet Vergi Dairesi Uygulamaları Üzerinden” bildirimlerini yerine getirecekleri kabul edilecektir.”

Burdaki yazıya göre hareket edip yeni nesil ökc ler için bildirimde bulunmadım , şimdi buradan internet vergi dairesini seçip beyanda mı bulunalım ? Açık açık yazıyor beyan edilmeyecek diye ama internet vergi dairesinde yeni nesil ökc için yer açıldı , 5 gün kaldı ama konu muallak .