Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 153 ticari mallar hesabı mı ?

Yeni Üye

153 ticari mallar hesabı mı ?

herkese merhabalar

Duvar kağıdı tasarım ve uygulamasını yapan işletmemiz var ( Duvar kağıdı , perde , tuğla , tutkal , vb alıp uygulamasını tasarımını yapıştırmasını yapıyor yani işçilik de yapıyor )

-Malzeme alışlarını 153 nolu hesapta takip ediyoruz çünkü ; malzemenin satışını gerçekleştirip kar elde ediyor malzemelerden yapılan kayıt işlemleri doğrumudur ?

-yorumu ve görüşü olan arkadaşlar ?????

Yeni Üye
    cevap verecek üstadlarımız yok mu yardımcı olacak ?????

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Bir malı olduğu gibi alıp satmak 153 hesap bir malı alıp işleyerek veya değiştirerek satmak 150 hesap
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Yeni Üye
    sayın başpınar malzemeleri işlemiyor yada değiştirmiyor alıyor malzemelerin üstüne kar koyup satıyor ve uygulamasını yapıyor ( yani duvar kağıdını duvara yapıştırıyor vb )

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın başpınar malzemeleri işlemiyor yada değiştirmiyor alıyor malzemelerin üstüne kar koyup satıyor ve uygulamasını yapıyor ( yani duvar kağıdını duvara yapıştırıyor vb )
    Üstadım siz müşteriyi uyarın.Fatura açıklamasına işçilik yaptığında malzemeli işçilik yazmasını ,sadece duvar kağıdı satışı yaptığında duvar kağıdı yazarak fatura düzenlemesi gerektiğini söyleyin.duruma göre 153 e ya da 150 e atın.İade,gümrük ve borsaya açık şirket olmadıktan sonra bu tip kayıtlara çok takılmayın.Eğer müşteri bu şekilde düzenlemiyorsa 600 hesaba duvar kağıdı ve işçilik olarak 2 alt kayıt açın.Bu şekilde kayıt yapın.150 kaydı ile uğraşmayın.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye
    Alıntı spawn43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım siz müşteriyi uyarın.Fatura açıklamasına işçilik yaptığında malzemeli işçilik yazmasını ,sadece duvar kağıdı satışı yaptığında duvar kağıdı yazarak fatura düzenlemesi gerektiğini söyleyin.duruma göre 153 e ya da 150 e atın.................
    Bu ifade de bir yanlışlık yok mu?
    Satış faturaları alışlara alınacak gibi olmamış mı?
    Saygılarımla,
    Gürbüz AÇIKBAŞ

Yeni Üye
    sayın spawn43 benim demek istediğim şu duvar kağıdı alıp satmıyor duvar kağıdını ve malzemeleri uygulama yapmak için alıyor uygulama yaparken malzemelerin üstüne kar koyup öyle fatura ediyor bu durumda malzemeler 153 de takip edilmesi gerekmez mi ?