Sayfa 3 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 125 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Defter beyan

Müdavim Üye
    Alıntı Cey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Defter beyan sistemine girdiğinizde sağ tarafta duyurular kısmında bir açıklama yayınlanmış. Gelir unsuru ile ilgili eksiklik veya hatalar söz konusu ise interaktif vergi dairesinden " Genel Amaçlı Dilekçe " kısmından durum izah edilmeliymiş.
    Peki serbest meslekte amortisman defteri görünmesi normal mi ?

Müdavim Üye
    gelir unsurunu düzenleyin dediklerinde işe başlama tarihlerini yazmamışlar bize düzelttirecekler. sanki yoklamasını ben tutuyorum açılışta.

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Alıntı halils09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelir unsurunu düzenleyin dediklerinde işe başlama tarihlerini yazmamışlar bize düzelttirecekler. sanki yoklamasını ben tutuyorum açılışta.
    utanmazlar birde dilekçe istiyor liste getirim dedim kabul etmediler

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    ....../..../...... tarihinden itibaren mükellefiniz olarak kayıtlı bulunmaktayım. GELİR UNSURUNDA
    tarih olmadığı için Defter Beyan sistemine giriş yapabilmem için sisteme girişini arz ederim.

diye dilekçe yazdım bakalım

Müdavim Üye
    Alıntı DILEK033 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    utanmazlar birde dilekçe istiyor liste getirim dedim kabul etmediler
    aslında işe başlama tarihlerini görmeleri açısından mükellefiyet kaydı ile liste verilse kendi işlerine de gelir menü menü gezmeden tık tık yaparlar ama gel de anlat.

Müdavim Üye
    amortisman defteri bazılarında gösteriyor, bazılarında göstermiyor

Müdavim Üye
    Alıntı DEMİR1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amortisman defteri bazılarında gösteriyor, bazılarında göstermiyor
    Ne yapmamız gerekiyor acaba ? Amortisman defteri onaylarsak sıkıntı olur mu ?

Üye
    24.08.2017 tarihinden itibaren aşağıda belirtilen adreste Avukatlık işi ile iştigal etmekteyim.
    01.01.2018 tarihinden itibaren defter beyan sistemini aktif olarak kullanmaktayım.

Ancak 2019 hesap dönemi için sisteme giriş yapmaya çalıştığım da “Gelir vergisi yönünden bağlı bulunduğunuz vergi dairesine başvurunuz veya interaktif vergi dairesi üzerinden gelir unsurunu güncelleyiniz.” şeklinde uyarı vermektedir ve Serbest Meslek Kazancı gelir unsurunda başlangıç tarihi boş gelmektedir.

Sisteme başlangıç tarihimin girilerek defter beyan sisteminin güncellenmesini arz ederim.
    E.A

Yeni Üye
    arkadaşlar sisteme girdiğimde aşağıdaki şekilde hata veriyor.ne yapmamız lazım? böyle güncelleme ekranı göremedim

Gelir unsuru bilgilerinin İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden “İşlemlerim” menüsü altında yer alan “Dilekçe Bildirim İşlem Başlat/Diğer” seçeneği ile “Genel Amaçlı Dilekçe” aracılığıyla veya gelir vergisi yönünden bağlı olunan vergi dairesine gidilerek güncellenmesi gerekmektedir.
    Konu erdine tarafından (02.Ocak.2019 Saat 19:49 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Alıntı erdine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sisteme girdiğimde aşağıdaki şekilde hata veriyor.ne yapmamız lazım? böyle güncelleme ekranı göremedim

Gelir unsuru bilgilerinin İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden “İşlemlerim” menüsü altında yer alan “Dilekçe Bildirim İşlem Başlat/Diğer” seçeneği ile “Genel Amaçlı Dilekçe” aracılığıyla veya gelir vergisi yönünden bağlı olunan vergi dairesine gidilerek güncellenmesi gerekmektedir.
    dilekçe yazacaksın direk eğer iyi bir memura denk geldiysen maliyede hemen yapıyorlar muhattap olmuyorum dilekçemi yazdım internetten 1 gun sonra arayıp yaptıracam mecbur yapacaklar yapmadıkları işleri bize yaptırıyorlar