Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 125 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Defter beyan

Kıdemli Üye

Defter beyan

Serbest meslek mensubu iş yeri terk verilmesi için yapilmasi gereken işlemler nelerdir.

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Defter beyana girdiğimizde güncelleme yapın diyor vergi dairesi veya interaktif vergi dairesinden ben bulamadım saçma güncellemeler getiriyorlar

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Defter-Beyan Sistemine daha önce yaptığınız başvuruda yer alan bilgiler ile mevcut kayıtlarımızda bulunan bilgiler aşağıda yer almaktadır. Sicil, mükellefiyet türü, defter ve meslek mensubu/oda bilgilerinde hata ve/veya eksiklik olduğunu düşünüyorsanız, lütfen başvurunuzu https://basvuru.defterbeyan.gov.tr adresinden güncelleyiniz ve Sisteme tekrar giriş yapınız.

güncelleme bulamadım

Üye
    Başvuru yaptığım işletme defterleri mükellef listemde görünmüyor, vergi numarası ile eklediğimde ise sicil bilgileri yanlış diyor ya interaktifden düzeltin ya da vergi dairesine başvurun diyor ne yapacaz?

Serbest meslek mükellefi olan geçen sene işlem yaptığım mükelleflere de giriş yapamıyorum onları da güncelleyin diyor.
    E.A

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Defter-Beyan Sistemi'ne daha önce yaptığınız başvuruda yer alan bilgiler ile mevcut kayıtlarımızda bulunan bilgiler arasında farklılık bulunmaktadır. Lütfen başvurunuzu https://basvuru.defterbeyan.gov.tr adresinden güncelleyiniz ve Sisteme tekrar giriş yapınız.

Güncelleme yokki

Kıdemli Üye
    sabahtan beridir bunla uğraşıyorum nereden yapacaz

Müdavim Üye
    bizim kendi defterimize gelir unsurunu güncelleyin diyor serbest meslek kazancının nesini güncelleyeceğim? kaldı ki güncelleme falan da yok interaktif vergi dairesinde.

Kıdemli Üye
    Hemen hemen çoğu kişide aynı uyarıları veriyor. Bende dahil. Bekleyeceğiz düzelmesini her zaman yaptığımız gibi.

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    ben ankarayı aradım dediler ki sicil servisinden serbest meslek kazanca başlama tarihi girilmemiş onlar girelecekmiş of offf

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    ben de 01.01.2018-.31.12.2018 serbest meslek defteri iken yeni yıl için 01.01.2019-.31.12.2019 işletme defteri açılacağını yazıyor