Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba

Müdavim Üye

Merhaba

Anonim şirket olan mükellefimize bu sene genel kurul yaptık ve 3 senelik imza sirküsü çıkardık, sormak istediğim biz genel kurulu her sene bildirmek zorunda mıyız ? 3 sene sonra imza yetkisi bitince yenilesek yeterli mi ?

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Yönetim kurulu seçimi olsun veya olmasın A.Ş. genel kurulu her yıl tescil ve ilan edilmek durumundadır. Hatta ilk defa genel kurulda iç yönerge de ilan ettirmelisiniz.

Müdavim Üye
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yönetim kurulu seçimi olsun veya olmasın A.Ş. genel kurulu her yıl tescil ve ilan edilmek durumundadır. Hatta ilk defa genel kurulda iç yönerge de ilan ettirmelisiniz.
    çok teşekkür ederim.
    karar filan almaya gerek yok sanırım sadece genel kurul evrakları düzenleyeceğiz değil mi ?
    birde aynı şirket kaşesinde mail yazmasını istiyor ? bunun için ne gerekiyor ? ortaklardan birinin maili olabilir mi ?
    yardım ederseniz sevinirim iyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Alıntı emrecnl7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim.
    karar filan almaya gerek yok sanırım sadece genel kurul evrakları düzenleyeceğiz değil mi ?
    birde aynı şirket kaşesinde mail yazmasını istiyor ? bunun için ne gerekiyor ? ortaklardan birinin maili olabilir mi ?
    yardım ederseniz sevinirim iyi çalışmalar.
    her yıl yönetim kurulu kararı+toplantı tutanağı-gündem+hazirun cetveli birde faaliyet raporu hazırlanması gerekir.
    Fakat noterde sadece toplantı tutanağını onaylatıp ticaret sicile dilekçe ekinde vermeniz gerekir.
    Kaşede mail olayını ilk defa duyuyorum ama imza yetkili birinin mailini yazabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her yıl yönetim kurulu kararı+toplantı tutanağı-gündem+hazirun cetveli birde faaliyet raporu hazırlanması gerekir.
    Fakat noterde sadece toplantı tutanağını onaylatıp ticaret sicile dilekçe ekinde vermeniz gerekir.
    Kaşede mail olayını ilk defa duyuyorum ama imza yetkili birinin mailini yazabilirsiniz.
    çok teşekkür ederim, açıkcası bende ilk defa duyuyorum mail olayını ama mükellef isteyince tamam dedim, herhalde bir sakıncası olmaz.