Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sayın meslektaşlarım !!!

Sayın meslektaşlarım !!!

Bugün mükellefime evrak almak için uğradım malüm 2019 yılı ücretlerinin artacağını belirttim.Tarifenin altında ücret alamayız dedim kendisi piyasa araştırması yapacağını ben ki 170 tl alıyorum kendisinden lakin yandaki komşu 90 tl'ye tutturuyormuş defterini ! sanki biz ticari iş yapıyormuşuz gibi sağa sola bir soralım diye ısrar etti .Lütfen artık kendimize gelelim iş yükümüz çok ağır bizler önemli bir meslek sahibiyiz bizim 300 tl dediğimiz mükellefe gelip 100 tl denmesin artık birlik olalım..Şikayet ettiğimiz şeyleri kendimiz yapmayalım uykularımız kaçar oldu artık stresten emeğimizin hakkını bırakında alalım .Burada gerçekten bu mesleği ayaklar altına alanlara serzenişim lütfen hepimiz tarifelere uysak eminim bu tür sorunlarla karşılaşmayacağız..

Kıdemli Üye
    Alıntı Poyrazarslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün mükellefime evrak almak için uğradım malüm 2019 yılı ücretlerinin artacağını belirttim.Tarifenin altında ücret alamayız dedim kendisi piyasa araştırması yapacağını ben ki 170 tl alıyorum kendisinden lakin yandaki komşu 90 tl'ye tutturuyormuş defterini ! sanki biz ticari iş yapıyormuşuz gibi sağa sola bir soralım diye ısrar etti .Lütfen artık kendimize gelelim iş yükümüz çok ağır bizler önemli bir meslek sahibiyiz bizim 300 tl dediğimiz mükellefe gelip 100 tl denmesin artık birlik olalım..Şikayet ettiğimiz şeyleri kendimiz yapmayalım uykularımız kaçar oldu artık stresten emeğimizin hakkını bırakında alalım .Burada gerçekten bu mesleği ayaklar altına alanlara serzenişim lütfen hepimiz tarifelere uysak eminim bu tür sorunlarla karşılaşmayacağız..
    Kapitalizmin nirvanasının yaşandığı şu günlerde bu mümkün görünmüyor üstadım...

Ne yazık ki gemisini yüzdüren kaptan !
    Muhasebe; muhakeme ve muvazene ile tekemmül eder...

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Merakla bekliyorum. Acaba hangi bu işi yapan (meslektaş demeye gerek yok) kişi üstüne para vererek defter tutacak.

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Çok yakındır Levoank Üstad. Merak etmeyin. Bende Oda Tarifesini değil, GİB Resmi Tarifesinden devam ediyorum. Buna mukabil bile bu sene sonu 2 adet şirketime yol görünüyor şimdiden. Araştırma içindeler Beyfendiler. Pazar alışverişine döndürdüler. TÜRMOB ve Odalar bu duruma el atmadıkları sürece bu devran böyle gelip böyle gidecek ve Hakkıyla iş yapanı daraltacaklar. Hizmet yarışında olan Meslektaşlarımız, Ücret yarışında olan Meslektaşlar tarafından yollarına dikenler ekilecek. Rabbim Hakkıyla iş yapanların yolunu açık etsin. Amin.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Geçim kaygısı çekenler aç kalacağım diye korkanlar bilgisini pazarlamaktan aciz kişileri için maalesef çok ugulanan yöntem karşılıklı menfeat var müşteri kendisinden vergi yatıracağım diye çalınanı görmez resmen ödediğine bakar oysa böyle yapan ücretini bizim ücretleri geçer hale getirebilir eskiden beri böyle.Böyle küçük hesap yapan emeği takdir etmeyen müşteri zaten kaybedilmiş müşteri demektir.Hepimizin pazarlama taktikleri ve ikna etme dersini almamız lazım.İşletmelerinde gelirleri düştü çare arıyorlar önce bizden başlayacaklardır enfelasyon %50 den az değil kaç kişi en az %50 arttırım yapacak rest gücümüz yok müşteride ezecek.

Müdavim Üye
    Mükellefinin çektiği krediye kefil olan gerizekalı var siz ne 90 TL sinden bahsediyorsunuz.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Bu konu sadece art niyetle açıklanmamalı... " Aç it fırın deler " diye bir atasözümüz var değil mi. Yanlış anlaşılmasın ben bu yöntemleri savunmuyorum. Beni yazılarımdan tanırsınız. Meslek mensubu ( hadi bu tipleri de meslek mensubu sayalım ) sayısı ile müşteri sayısı arasındaki bağlantıyı Türmob ve odalar görmedikçe bu durum devam edecektir.Aslında görüyorlar ve bunu da açıkça söylüyorlar. Ruhsat staj ve aidat olarak bana para gelsin de ne olursa olsun diye açık açık söylüyorlar .. ve malum son.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Dün bir firmayı ziyaret ettim, firma sahibi arkadaşınla sohbet ediyormuş, sohbette kredi faizleri işleniyor ben fabrika yaptım senin mali müşavirin seni uyarmıyor mu? dedim ki senin niyetin varmı ki fabrika yapmaya ben bilmiyorum, yatırım yapmaya veya başka bir şey almaya niyetini söylersin kredi çekeceğim faizler işleniyormu veya bize vergisel anlamda faydası nedir bizde açıklarız, ben niye durup dururken çok sayıda mükellefi tek tek arayıp sen kredi çekecekmisin çekersen faiz gider olarak düşermi diyeceğim ne olur yatırım yapın şu yeri alın hatta emlakçıya da ben gideyim kredi çekin mi diyeceğim dedim herhalde sinirlenmişim tamam kızma dedi, yani her şeyi bizden bekliyorlar ücrete gelince hak etmiyoruz onlara göre.

Mükellefe kefil olup olmaması bizi ilgilendirmez kime olursa olsunlar ..Yalnız Ticari işe çevirmesinler bizler pazarcı değiliz benim atıyorum 100tl dediğim mükellefe 50 tl demesinler.

Müdavim Üye
    Tek çözüm kota'dır. Bunu tekrar ediyorum. Yoksa iyiler bu mesleği yapamaz. Biz iyi olduk hem para kazanamadık hem de kalp krizi geçirdik. Kalp yetmezliği ile yaşamaya devam ediyorum. Yaşlanınca herkes bizi anlar fakat iş işten geçmiş olur.