Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eczane kalfası fiili hizmet zammı

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar bugün sgk ya gittim. Dilekçe verdim 29 nolu kodun açılması için. Dilekçeyi kabul ettiler ancak sisteme tanımlamayı hemen yapmadılar, yukarıda paylaşılan federasyona ait yazıdan bilgileri var ancak onlarda bu durumda bir karışıklığın olduğu konusunda hem fikirler. Merkezle yazışıp görüş isteyecekler duruma göre de tanımlama yapılacak veya yapılmayacak. Görüş alınması 1 ayı geçer dediler. Bildirge vermeden önce sisteme bakıp tanımlama yapıldıysa yeni duruma göre yapılmadıysa eski duruma göre bildirge verin dediler. Son durum bu şekilde.
    İyi çalışmalar.

Yeni Üye
    sanırım bu sorun çözülmüş Türk Eczacılar Birliği bir yazı yayınlamış

https://www.farmabilgi.com/1685/tekn...ecegi-hakkinda

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    eczaneler için, Haziran ayı puantajında 5 gün haftasonu 4 resmi tatil 21 gün normal çalışma olarak bildirip, 29 belge türünde 21 gün bildirilecek değil mi? Luca da hesaplama yaptırdığımda 26 gün olarak hazırlıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    [QUOTE=izmir;781166]eczaneler için, Haziran ayı puantajında 5 gün haftasonu 4 resmi tatil 21 gün normal çalışma olarak bildirip, 29 belge türünde 21 gün bildirilecek değil mi? Luca da hesaplama yaptırdığımda 26 gün olarak hazırlıyor.[/QUOTE
    Haziran bordrosunu nasıl yaptınız arkadaşlar?

Kıdemli Üye
    Alıntı izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eczaneler için, Haziran ayı puantajında 5 gün haftasonu 4 resmi tatil 21 gün normal çalışma olarak bildirip, 29 belge türünde 21 gün bildirilecek değil mi? Luca da hesaplama yaptırdığımda 26 gün olarak hazırlıyor.
    resmi tatiller ücretli izin yıllık izin fiili hizmet zammına girmiyor

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı SERDAR2125 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resmi tatiller ücretli izin yıllık izin fiili hizmet zammına girmiyor
    29 belge türü 21 gün
    01 belge türü 9 gün olacak değil mi?

Kıdemli Üye
    arkadaşlar şimdi bir iki konu kafama takıldı onları sormak istiyorum.

1) Eczacılık teknisyenliği (2 yıllık ) üniversite mezunlarının girişleri yapılırken 3213.02 Eczane hizmetleri teknikeri olarak
    Halk eğitim merkezlerinin eczane destekleme personeli kapmasında verdikleri kurs neticesinde verdikleri belgeye istinaden giriş yapılan kişilerinde 3213.01 Eczacı Kalfası olarak mı giriş işlemleri yapılacak yada yapılması gerekli.

2) Yukarıda belirtilen kodlarla girişleri yapılan kişilermi sadece fiili hizmet zammından faydalandırılacaklar.

3) Daha önce eczane işçisi olarak giriş yapılan fakat yukarıda ki diplomalara sahip kişileri işçi giriş ekranından meslek kodlarını değiştirerek fiili hizmet zammından faydalandırabilirmiyiz.

4) İlgili meslek kodlarına ilk girişten beri sahip işçilere kanunun çıktığı dönemde bu işlemi uygulamadık geriye dönük uygulamak zorunluluğumuz varmı yada temmuz 2019 ayından itibaren sgk ya dilekçe verip bu aydan itibarende faydalandırmaya başlayabilirmiyim.

5 ) Son olarakta ilgili işlemleri uygulamak için ne yapmam gerekiyor.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden tşk ediyorum.

Kıdemli Üye
    Alıntı platino75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi bir iki konu kafama takıldı onları sormak istiyorum.

1) Eczacılık teknisyenliği (2 yıllık ) üniversite mezunlarının girişleri yapılırken 3213.02 Eczane hizmetleri teknikeri olarak
    Halk eğitim merkezlerinin eczane destekleme personeli kapmasında verdikleri kurs neticesinde verdikleri belgeye istinaden giriş yapılan kişilerinde 3213.01 Eczacı Kalfası olarak mı giriş işlemleri yapılacak yada yapılması gerekli.

2) Yukarıda belirtilen kodlarla girişleri yapılan kişilermi sadece fiili hizmet zammından faydalandırılacaklar.

3) Daha önce eczane işçisi olarak giriş yapılan fakat yukarıda ki diplomalara sahip kişileri işçi giriş ekranından meslek kodlarını değiştirerek fiili hizmet zammından faydalandırabilirmiyiz.

4) İlgili meslek kodlarına ilk girişten beri sahip işçilere kanunun çıktığı dönemde bu işlemi uygulamadık geriye dönük uygulamak zorunluluğumuz varmı yada temmuz 2019 ayından itibaren sgk ya dilekçe verip bu aydan itibarende faydalandırmaya başlayabilirmiyim.

5 ) Son olarakta ilgili işlemleri uygulamak için ne yapmam gerekiyor.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden tşk ediyorum.
    ???? bilgi verebilecek yokmu

Kıdemli Üye
    Eczane çalışanları sadece pazartesiden cumaya çalışıyorlar. Cumartesi pazar çalışmıyorlar nöbet falan yok. Bu durumda cumartesi günleri fiili hizmet zammına girecek mi.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı gunebakanweb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eczane çalışanları sadece pazartesiden cumaya çalışıyorlar. Cumartesi pazar çalışmıyorlar nöbet falan yok. Bu durumda cumartesi günleri fiili hizmet zammına girecek mi.
    Fiilen çalışılan gün sayısı kadar girilmelidir diye düşünüyorum.