Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 7143 sayili yapilandirma

Yeni Üye
    Nereden
    Kayseri

7143 sayili yapilandirma

7143 SAYILI YAPILANDIRMA 2.TAKSİTİN UNUTULUP ÖDENEMEMESİ İLE İLGİLİ MESLEKTAŞLAR OLARAK KAMU OYU OLUŞTURABİLİR'MİYİZ

twitter'dan @Akparti @BeratAlbayrak @HMBakanligi @MaliyeBakanligi @turmob @tcbestepe kişi ve kurumlara

e-mail'den turmob@turmob.org.tr, Mehmet.arabaci@gelirler.gov.tr,
    kaan.kasim@gelirler.gov.tr, Semi.okumus@gelirler.gov.tr, msutcu@gelirler.gov.tr,
    adilbay@gelirler.gov.tr, ybozbiyik@gelirler.gov.tr kişi ve kurumlara

7143 SAYILI YAPILANDIRMA 30/11/2018 TARİHİNDE YATIRMAM GEREKEN 2.TAKSİDİNİ YATIRMAYI UNUTMUŞUM ACİZANE İSTEĞİM SÜRENİN BİR KAÇ GÜN UZATILMASINI SAĞLARSANIZ BENİ VE BENİM GİBİ DİĞER MUHASEBECİ ARKADAŞLARI SEVİNDİRMİŞ OLURSUNUZ.
    SAYGILARIMLA,

bu mesajı twitter ve mail ortamında paylaşabilirmiyiz

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Nereden
    S.M.
    7143 sehven unutulmuş taksitlerimiz var. ödenmesi hususunda maliye bakanlığı yardımcı olursa birçok kişinin mağduriyeti giderilecek.

Yeni Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Son gün akşamı saat 9 a kadar twitterden yazdım durdum yazdım durdum 3 gündür kredi kartıyla ödeme yapamıyorum diye. Kullanıcılar dışında ne gib ne maliye ne bakan tarafından bir etkileşim olmadı.
    Güçlükle de olsa sorumluluğumda olanları bi şekilde hallettim ama ödeyemeyen yada parasını ayarlayamayan çok olmuş mükelleflerden. Bir formül bulurlar diye ümit ediyorum.

Yeni Üye
    Nereden
    Kayseri
    Inşallah uzatirlar kaç gündür uykuyu yemeyi içmeyi unuttum

Müdavim Üye
    normal 7143 taksitlendirme bozuluyor tamam anladım ama kdv matrah artırımı yapan mükellef 2.taksit ödemeyemedi tamamı 36.000 maliyenin verdiği cevap matrah artırımı bozuldu vergi inceleme yolu açıldı, 36.000 tamamını mecburen yatıracaksın diğer türlü vergi borcu yoktur alamazsın. bu parayıda ancak ilerde inceleme geçirdi ceza yedi ancak o rakamdan mahsup edilebilecekmiş

Kıdemli Üye
    7143 Sayılı Yapılandırmadan yararlanarak taksitlerini zamanında ödemedikleri için yapılandırması bozulanlar yeni bir hak tanındı.

7143 sayılı yeniden yapılandırma kanununa başvurmuş ancak ödemesini yapamadığı için hakkı kaybolmuş kişilere, gecikme faizi ödemek ve 2019 Ocak ayı sonuna kadar ödemek şartıyla bir hak daha tanındı.

Ödemeyi yapanların 7143 yeniden yapılandırması bozulmayacak. Önerge 7143 sayılı yasanın vergileme yönünden yapılandırma hakkı verilen ancak bozulan düzenlemelerinin büyük kısmında tekrar veriliyor.

İlgili önergeyle getirilen geçici madde şöyle:

"Kanun hükümlerine göre yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal edenler, ihlale neden olan tutarları, ödemeleri gerektiği tarihten bu maddenin yürürlüğe girdği tarihe kadar (bu tarih dahil) geçen süre için Kanunun 9. maddesinin altıncı fıkrasında belirlenen geç ödeme zammı ile birlikte 2019 Ocak ayı sonuna kadar ödemeleri şartıyla kanun hükümlerinden yararlandırılır"

Ayrıca getirilen düzenleme ile Aralık ayında ödenmesi gereken taksitlerin ödeme süresi 2019 Ocak ayı sonuna kadar uzatıldı.

Büyük bir kısmına yeniden hak tanındı, davalar-idari işlemler de duracak

Verilen önerge ile 7143 sayılı yasada öngörülen cari yıl vergilerini iki dönem ödeyemeyenlerin yapılandırma hakkının düşmesine yönelik düzenlemede de hak tanındı ve Ocak 2019 sonuna kadar bu borçlarını ödemeleri koşuluyla yapılandırmada kalmaları sağlandı. Bu kapsamdaki hakkın kullanılabilmesi için "çok zor durumda olduklarının" kabul edilmesi şartı koşuldu.

Yine 7143 sayılı kanunun pişmanlık hükümlerinden yararlanıp ancak borcunu ödeyemeyenler, matrah artırımı imkanından yararlananlar, borçlarını ödemek koşuluyla bu kanun haklarından yararlanmış sayılacaklar. Borçlarını ödemeleri koşuluyla idari ve adli takip ya da dava aşamasına gelmiş bütün hukuki-idari işlemler durdurulacak. Borçlar ödenmezse işlemler tekrar başlatılacak.
    Muhasebe.veb

Kıdemli Üye
    ANKARA - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan torba yasaya yönelik verilen bir önergeyle 7143 sayılı yeniden yapılandırma kanununa başvurmuş ancak ödemesini yapamadığı için hakkı kaybolmuş kişilere, gecikme faizi ödemek ve 2019 Ocak ayı sonuna kadar ödemek şartıyla bir hak daha tanındı.

Yeni Üye
    Sonuç olarak neden hala ikinci taksidi ödeyemiyorum herkes bişi söylüyo oratda netice yok.

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    6736 ve 7020 taksitlerini 31/05/2018 de ödemeyerek arada kalanlar var, hem eskisi bozuldu hem de 7143 den faydalanamadılar bir çare de bunlara bulunmalı
    baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş

Yeni Üye
    7143 ödeme yapamayanlarlar ilgili torba yasa kesin olarak onaylandı mı? Bu konudan SGK da çalışanların haberleri yok bize yazı gelmedi deyip kestirip atıyorlar.