Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşten çıkış kodunun değiştirilmesi

Yeni Üye

İşten çıkış kodunun değiştirilmesi

Merhaba
    İşten çıkış kodum 04 olarak yapıldı..ancak ihbar ve kıdem tazminatım ödenmedi..işkura işsizlik ödeneği için başvurdum onaylandı ödeme planıda görülüyor..ben yasal yollara başvuru yapmak istiyorum işveren onaylanmış bir kodu sırf ihbar ve kıdem tazminatı vermemek için işkura dilekçe verip değiştirebilir mi ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Öncelikle her iki taraf içinde hayırlı olsun. Mesleki bir forumda bu gibi sorularınıza cevap alamazsınız. Bunun için avukatlar arabulucular hatta iş mahkemeleri var. Tavsiyem iş koduna ve işsizlik maaşına güvenmeyin işten neden çıktığınız veya çıkarıldığınız iki şahite bakar.

Yeni Üye
    2 şahite baksa işverenlerin çoğu öyle kendi çalışanını şahit olarak gösterip istediğini alırdı...öyle 2 şahite bakmaz..
    Sende onun karşısında iftira yalan dersin düzmece ayarlanmış dersin...

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı adam1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    İşten çıkış kodum 04 olarak yapıldı..ancak ihbar ve kıdem tazminatım ödenmedi..işkura işsizlik ödeneği için başvurdum onaylandı ödeme planıda görülüyor..ben yasal yollara başvuru yapmak istiyorum işveren onaylanmış bir kodu sırf ihbar ve kıdem tazminatı vermemek için işkura dilekçe verip değiştirebilir mi ?
    Eğer işverenin elinde size ait bir istifa dilekçesi yoksa SGK'ya verilen kayıtlar esas sayılır. Öncelikle mahkeme ve avukatlar ile uğraşmadan İşkur'a başvurarak kıdem ve ihbar tazminatı alacaklarınızı tebligat yolu ile istetebilirsiniz. Ayrıca ne kadar zamandır çalışıyorsunuz? Kıdem için gerekli olan 1 senelik süreniz doldu mu?

Yeni Üye
    Alıntı fatihist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer işverenin elinde size ait bir istifa dilekçesi yoksa SGK'ya verilen kayıtlar esas sayılır. Öncelikle mahkeme ve avukatlar ile uğraşmadan İşkur'a başvurarak kıdem ve ihbar tazminatı alacaklarınızı tebligat yolu ile istetebilirsiniz. Ayrıca ne kadar zamandır çalışıyorsunuz? Kıdem için gerekli olan 1 senelik süreniz doldu mu?
    Evet 15 ay oldu bende öyle tahmin ediyorum kanıt olarak istifa dilekçesi gösterebilir ancak ben istifa dilekçesi imzaladigimi sanmıyorum bahsi geçen işveren çok ciddi devlet sektörüne iş yapan bir firma aylık 300 bin TL işçisine ödeme yapan bir firma ama gel gör ki bana 7-8 bin lirayı vermek istemedi..o parayı vermemek için SSK ya başvuru yaparmı onunda kestiriyorum..tabiki elinde kanıt varsa..yoksa ilk resmi tebligatla ödeyeceğini düşünüyorum özel sektör kendini mahkemeye verdirmeden ödeme yapmıyor..

Bu Konu için Etiketler