Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6111 sgk indirim varmı bu ay ?

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe

6111 sgk indirim varmı bu ay ?

Değerli Arkadaşlar Bu ay ( ekim 2018) sgk prim ödemesinden düşecek 6111 indirim varmı?

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Evet Var ben ödedim mahsup yapıldı

Müdavim Üye
    6661 olacak

Yeni Üye
    Şuan banka sisteminde gözükmüyor arkadaşlar.

Müdavim Üye
    Kanun numarası konu başlığında yanlış olmuş ama ben konuyu düzelteyim bari (:

6111 sayılı kanuna istinaden teşvikten faydalanan 3 personelimiz var. Teşvikten faydalandıkları dönemde ortalama personel sayılarına ek olarak girişleri yapıldı. Fakat kasım 2018 döneminde ortalama sayısında ciddi düşüş oldu. Yeni giren personelin teşvikten yararlanma hakkı kalmadı.
    Benim öğrenmek istediğim teşvikli olarak verilen SGK Tahakkukunun iptal edilmesi gerekiyor mu? Teşvikten faydalanmakta olan 3 personelin teşvikini iptal etmeli miyim?

Müdavim Üye
    Alıntı White_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanun numarası konu başlığında yanlış olmuş ama ben konuyu düzelteyim bari (:

6111 sayılı kanuna istinaden teşvikten faydalanan 3 personelimiz var. Teşvikten faydalandıkları dönemde ortalama personel sayılarına ek olarak girişleri yapıldı. Fakat kasım 2018 döneminde ortalama sayısında ciddi düşüş oldu. Yeni giren personelin teşvikten yararlanma hakkı kalmadı.
    Benim öğrenmek istediğim teşvikli olarak verilen SGK Tahakkukunun iptal edilmesi gerekiyor mu? Teşvikten faydalanmakta olan 3 personelin teşvikini iptal etmeli miyim?
    ortalama işçi sayısı düştüğü için bu güne kadar teşfikten yararlanan işçileriniz için tahakkuk ettirdiğiniz bildirgeleri iptal edin. normal olarak (sadece 5510) dan gönderin .

Müdavim Üye
    6661 sayılı teşfik 10 ay pirimlerinden sonra yararlanılmayacaktır. 30.09.2018 sondu . fakat dün yapılab açıklamada 2019 yılında 12 ay olarak tekrar başlanacağı söylendi. ançak 2018- 11- ve 12 aylarda herhangi bir indirim söz konusu değildir.

Müdavim Üye
    Alıntı ahzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortalama işçi sayısı düştüğü için bu güne kadar teşfikten yararlanan işçileriniz için tahakkuk ettirdiğiniz bildirgeleri iptal edin. normal olarak (sadece 5510) dan gönderin .
    Alıntı ahzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6661 sayılı teşfik 10 ay pirimlerinden sonra yararlanılmayacaktır. 30.09.2018 sondu . fakat dün yapılab açıklamada 2019 yılında 12 ay olarak tekrar başlanacağı söylendi. ançak 2018- 11- ve 12 aylarda herhangi bir indirim söz konusu değildir.

6661 sayılı kanun değil karışıklık olmasın.

4447 sayılı kanunun 10.maddesine istinaden faydalanılan 6111 sayılı teşvik. Bildirgeyi iptal etmem gerekiyor mu?

Üye
    Arkadaşlar sgk ödemelerini yapıyorum ama asgari ücret desteği uygulanmıyor bu ay yok mu acaba

Müdavim Üye
    Nereden
    SAMSUN
    Alıntı UCRMHSB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sgk ödemelerini yapıyorum ama asgari ücret desteği uygulanmıyor bu ay yok mu acaba
    asgari ücret desteği bu ay yok. yeni yılda başlayacakmış. sayın c.başkanının açıklaması bu yönde
    Hiçbir iyilik cezasız kalmaz.