Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. yaşını kutluyorum.
Yüzyıllardır bu topraklar da olsak ta her daim gözler üzerimiz de olmuştur. Her daim bu topraklar üzerine planlar olmuştur ve olacaktır. Kendimizi ve evlatlarımız bu topraklarda yaşamanın güzellikleri ve eşşizliği ile beraber bu topraklarda yaşamanın gerektirdiği daima uyanık ve tedbirli olmanın gerekliliğini, anlatmamız ve aşılamamız gerekmektedir.
Ben inanıyorum ki sanki bölünmüş gibi sanki anlaşamayan insanlar gibi o parti li bu partili onu seven bunu seven gibi ayrı ayrı görüşlere sahip olsak ta mesele bu torpaklar olunca herkes BİR olacaktır. Zıt fikirler (Vatan bölünmezliği üzerine olanlar asla tasvip edilemez.) ayrılıklar olmasa bu hayat zaten yaşanmaz monoton olurdu. Zıt fikirler olmasa benim fikrimin bir önemi olmazdı. Aslında karşımızda bize karşı savunulan fikir yada herhangi bir şey ne kadar iyi savunulursa benim fikrimde o kadar değerlidir.O nedenle bizim fikirlerimize uymayanları biraz daha farklı gözle bakıp biraz daha sevmemiz lazım bizlere değer kattıkları için. Tartışmalar olacak ki yeni fikirler doğsun, fikir ayrılıkları olacak ki yeni şeyler söylensin. Hz Muhammed değilmiydi yeni bir düşünceyle/fikirle ortaya çıkıp tüm dünya ya baş kaldıran, Atatürk değilmiy di yeni bir fikirle ortaya çıkıpta bu vatan için bu milletle Dünya ya başkaldıran.
Sevmesekte karşımızdaki söylenen şeyleri dinleyelim, anlayalım.
Cumhuriyetten nereye geldi mevzu.
Fikrilerimiz düşüncelerimiz ayrı olsa da bu Vatan için BİR olduğumuz ve her daim olacağımız bu Bayrağın altında nesiller boyu yaşamak dileğiyle.
ASYA DAN ÇIKILDIĞINDAN BU YANA HER DAİM ELDEN ELE SÜREGELEN BU MEŞALENİN SON HALKASI OLAN CUMHURİYET BAYRAMIMIZ TÜM ÜLKEMİZE KUTLU OLSUN.