Sayfa 18 Toplam 23 Sayfadan BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu
Toplam 225 adet sonuctan sayfa basi 171 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 27103 /4447 sayili sgk teşvik bildirge

Yeni Üye
    Alıntı Hüseyin KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Sidar, çözebildiniz mi sorunu?
    toplu kontrol yapmadan onaya gönderdim. sgk ile tekrar görüştüm. bu şekilde yapın sorun olmaz dediler. onayladım. teşekkürler..

Müdavim Üye
    İlk defa işçi çalıştıracak bir iş yerinde teşvikten yararlanmak için, 6111'e işçinin kaydını yaptım. Sonra ki gün bildirgeyi göndermek isteyince 6111'de işçinin kaydı yok uyarısı ekrana geldi. Teşvikten yararlanmak için kaydettiğim ekrana gittiğimde 6111'in kırmızı olduğunu görüp, 27103'ün yeşil olduğunu görünce aynı işçiyi deme maksatlı olarak 27103'ten kaydettim. Bildirge ekranına dönüp işçinin T.C:'sini girince, 27103'ten işçinin bilgileri ekrana geldi. Ancak bildirgeyi göndermedim. Bugün 6111'i tekrar deneyince işçinin bilgileri ekrana geldi. Bildirgeyi düzenleyip onayladım. Bir işçiyi aynı an da
    2 farklı teşvikten tanımladığım için ilerde bir sorun yaşayabilir miyim?

Müdavim Üye
    Alıntı diyardemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk defa işçi çalıştıracak bir iş yerinde teşvikten yararlanmak için, 6111'e işçinin kaydını yaptım. Sonra ki gün bildirgeyi göndermek isteyince 6111'de işçinin kaydı yok uyarısı ekrana geldi. Teşvikten yararlanmak için kaydettiğim ekrana gittiğimde 6111'in kırmızı olduğunu görüp, 27103'ün yeşil olduğunu görünce aynı işçiyi deme maksatlı olarak 27103'ten kaydettim. Bildirge ekranına dönüp işçinin T.C:'sini girince, 27103'ten işçinin bilgileri ekrana geldi. Ancak bildirgeyi göndermedim. Bugün 6111'i tekrar deneyince işçinin bilgileri ekrana geldi. Bildirgeyi düzenleyip onayladım. Bir işçiyi aynı an da
    2 farklı teşvikten tanımladığım için ilerde bir sorun yaşayabilir miyim?
    Aynı durum bizde de vardı.Teşvik tanımlama ekranından 6111 ve 27103 ikisinde tanımladım.27103 bittimi 6111 sayılıdan yararlandıracağız.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Müdavim Üye
    Günaydın,
    İşe giriş yapmadan önce işveren teşvik sorgulama ekranından, TC Kimlik numarası ile sorgulama yapıyorum. Bugüne kadar yaptığım sorgulamalarda 5510 sayılı kanun haricinde yararlanabileceğim diğer kanunlar için onay vermedi. Sorgulama ekranı düzgün çalışıyor mu? Yoksa sorgulama haricinde ayrı bir işlem yapmam gerekiyor mu?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı White_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın,
    İşe giriş yapmadan önce işveren teşvik sorgulama ekranından, TC Kimlik numarası ile sorgulama yapıyorum. Bugüne kadar yaptığım sorgulamalarda 5510 sayılı kanun haricinde yararlanabileceğim diğer kanunlar için onay vermedi. Sorgulama ekranı düzgün çalışıyor mu? Yoksa sorgulama haricinde ayrı bir işlem yapmam gerekiyor mu?
    Doğru işlem yapıyorsunuz, potansiyel teşvik sorgulamadan sorgulanıyor işe girişi yoksa. 6111 den faydalanabilmesi için 30 yaşından küçükse 6 aydır işsiz olması, daha önce işçi üzerinden 6111 den faydalanılmamış olması, 27103 için 3 aydır işsiz olması , işkur kaydı olması vs. şartlar gerekiyor. Diğer kanunların üzerine tıkladığınızda neden yararlanamadığı yazar. Yararlanabildiği kanun numarasının satırı yeşil oluyor. İşçiyi işkura kayıt ettirdikten sonra alın tavsiye ederim.
    SUREYYA

Müdavim Üye
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Teşvik kanunlarının olduğu satırların sürekli kırmızı olması şüpheye düşürmüştü beni. İyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Bu sabah işe giriş işlemi yaparken yeni sorgulama yaptım.

Sorgulama yaptığımda çıkan ekranda faydalanabileceği kanun için başka bir yere tanımlama yapmam gerekli mi?

İşe girişini normal yapıp, bildirge için kanun numarasını programa tanımlayacağım.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Evet işe girişini yaptıktan sonra yeşil olan yere tıklayın. Kaydedin ama 23 ünden sonra izin verecek.
    SUREYYA

Kıdemli Üye
    BU sistem sorgulama yaparken sadece işçi bazında yapıyor değil mi? Ortalama ve işçi bazında genel bi sorgulama değil yani. Mesela ben bir işçi için sorguladım 27103 e uygun çıktı. Sonra girişini falan yaptım. Teşvik tanımlamasını yaptım. Ortalamaya baktığımda ise, bu işçi ile birlikte 2017 ortalaması sayısı eşit oluyor. yani artı ilave bir istihdam değil. Dolayısıyla 27103 e göre vermedim bildirgemi.

Sormak istediğim şu. İşçi için bu tanımlamayı yapmış olmam bişey ifade ediyor mu?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Doğru işlem yapmışsınız. Evet ifade ediyor yeni bir işçi daha aldığınızda bu işçi için bu indirimi kullanma hakkınız oldu böylece. Belki yeni aldığınız işçi bu indirimden faydalanamayacaktı. Zaten 27103 den e bildirge gönderdiğinizde eğer ortalamanız uygun değilse sistem uyarıyor. Hatta önce 5510 da ki bildirgeleri onaylamanız gerekiyor ki diğer bildirgeyi 27103 den gönderebileseniz.
    SUREYYA