Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smmm belgemi aldim. Ne yapacağima karar veremedim.

Yeni Üye

Smmm belgemi aldim. Ne yapacağima karar veremedim.

Saygıdeğer üstadlarım,
    SMMMM belgemi yeni aldım. 10 yıldan uzun bir süredir SMMM Bürosunda çalışmaktayım. 10 adet kendi adıma mükellefim var. Ama muhasebe bürosunda çalışmaktan sıkıldım. Patronun bana gerçek anlamda ileriye dönük bir şeyler vaad etmiyor. Burada bütün işler ben yapıyorum. Şuan maaş 3.500 tl + 1000-1500 cıvarı kazancım var. Şirket muhasebesine girmeliyim. Yoksa smmm bürosunda devammı edeyim. SMMM büro çalışmasını malum biliyorsunuz. Onlarca firmanın Cari hesaplar mizanları banka hareketleri artık kaldıramıyorum. 2 çocuk malum ev taksitleri beni yeni bir işe girmeme engel oluyor. Ne yapmalıyım. Gerçekten çok mutsuzum.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstat ben daha meslek mensubu olamadım okulu bitiremediğim için.5 yıldır bu sektör içindeyim.Ben askere gidip geldiğim de direk şirkette başlayacağım.Benim görüşüm belirli seviyeye gelmiş personeliniz varsa ofis çok rahat olur..Şirkete gelince.Şirket başlangıç için ofise göre daha rahat.Bence keşke ilk şirkette bu işi yapsaydınız..Daha sonra şirkette çevrenizi yapıp ofis açardınız.Okulda tanıştığım inşaat şirketi olan arkadaşım vardı.Yanlarında çalışan ön muhasebeci SMMM olmuş ve 4-5 yıl sonra kendi ofisini açmış.Şuan 140 defteri ve 6 çalışanı var diyordu arkadaşım.Bizim evde kira da duran adam şimdi bizden her yıl 2 daire alır dedi.Çevresini yapmış sonra ofisini açmış.Bazılarına Allah yürü ya kulum diyor.Ama belli bir yaşa gelince risk almak tabi ki imkansız oluyor.Söylediğiniz gibi aylık rutin ödemeler var.Ofiste rahat iseniz kalmanızı tavsiye ederim.Fakat altında çalıştığınız meslek mensubu çevremizde ki vampirlerden ise en kısa zaman da ayrılmanız sizin yararınıza olur kanaatindeyim.Çünkü vampir olarak adlandırdığım bu kişiler kesinlikle personeline değer vermez.Ben iş yerini kapatacağım şu mükellefleri sana devir edeyim demez.Oğlunun kızının okulunun bitmesini bu mesleğe yönelmesini bekler.Bitene kadar da sizi köle gibi çalıştırır.En son da çocukları bu işi yapmayınca size her ay kazandığınız paradan komisyon ister.Müşterisini başkasına verir size vermez.Yine tabi en iyi kararı siz verirsiniz.Bence memnun değilseniz bırakın gitsin.5 kazanıp mutsuz olmaktansa 3 kazanıp mutlu yaşayın.Ben bile 20 yaşımdan beri çalıştığım bu sektörde 5 yıl sonunda artık tükendim.Bu işleri bırakıp teğmen yada komiser muavini olmayı düşünüyorum.Önceden arkadaşlarıma kızardım m bende o duruma geldim.Allah herkesin yardımcısı olsun.Saygılarımla..

Müdavim Üye
    bende uğraşıyorum belge için , düz lise çıkışlıyım çok çalıştım dershane felan yapamadım yerleşemedim bir yere bari dedim bir mesleğim olsun az buçuk matematiğimiz iyi muhasebe işini yapabilirim diye düşündüm yazdım okulu gittim. Muhasebenin m si ile ilgili bile bilgim yok gittim okula hoca tahtaya çizdi T yi bi yana B yazdı bi yana A kaldım öyle bir acaba dedim mühendislik sınıfına mı geldim kendi kendime sağıma baktım soluma baktım kendi tipime baktım yok dedim olum uğur neyse hoca anlattı bir şeyler defterler , muhasebe kodları giren borçlumuydu çıkan alacaklımıydı felan derken dedim ki kendime sen bu işi yapamazsın olum çünkü kafa almıyor temel yok. İlk sene zaten muhasebe dersinden kaldım. KAfamda hep ne olacak bilgisayar işi yaparım diye kendimi avutuyorum. Yaz zamanı staj dediler tamam dedik yapalım. Amcamın arkadaşı vardı muhasebeci girdim onun yanına tüm yaz boyunca çalıştım. Sabırlı adammış anlattı öğretti bir şeyler yaz bittiğinde ben dedim muhasebeci olacağım. okulu bitirdim para kaygısına düşmeden işi öğrenmek için atıldım giriştim işi . Zamanla gelirim de arttı. Benim şans olarak senden artım benim patronlarım hep iyi insanlar oldu. Ne kadar sömürdülerse karşılığını verdiler. bende şuanda senin gibi tek çalışıyorum bütün işleri tek ben yapıyorum ama işimi mesleğimi seviyorum .5 sene önce böyle değildi seneler geçtikçe bir sürü angarya bindirdiler bize. Yoruyor insanı doğrudur Bazen oluyor ki günün saatleri saatlerin dakikaları, dakikaların saniyeleri yetmiyor o haldeyiz. Benim sana tavsiyem Bizim yaş ağaç artık kurudu. trende kaçtı.. Ben 1,5 sene şirkette çalıştım inşaat şirketinde zulüm gibi geldi bana , büro hep bir yerlerden gel uğur gel orada paslanıyorsun diye sesleniyordur. Yapamadım döndüm büroya Benim sana nacizane tavsiyem büro da kalman. Zamanla da kendi büronu açacak vakte gelene kadar da devam etmen. Tabi karar senin.. .