Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uzlaşma hakkı verilmemesi

Yeni Üye

Unhappy uzlaşma hakkı verilmemesi

hepinize iyi günler,ilçe vergi dairesi sekterel denetime tabi tutulacagımızı bildiren yazı tebliğ ettiler ve bizden evraklarımızı istediler,evraklarımız incelendi ve bizden eksiklerimiz hakkında izahat istediler,bazılarını yaptık bazılarını yapamadık yapamadıklarımız gecmiş 3 yıl içinde 8000 tl yi aşan satışlar yapmışız bunları banka yoluyla tahsil etmemişiz.sonuç olarak ceza gelecegini anladık ve uzlaşma dilekcesi verdik ama dilekcemiz işleme konmadı gerekce ise. bunun vergi incelemesi olmadıgı denetim oldugu kendilerinin vergi incelemesi yapmaya yetkilrinin olmadıgı idi.ancak dilekceyle 3/1 oranında indirim saglayacaklarını uzlaşma talep edemeyecegimizi söylediler.bu konuda ki degerli görüşlerinizi almak istiyorum Teşekkürler

Müdavim Üye
    Sektörel denetim yada inceleme ne farkeder 359 daki suçlar haricinde uzlaşma reddedilemez.
    Vergi dairesindeki grup başkanlığına aynı dilekçe ile tarhiyat öncesi uzlaşma talebinde bulunun.

Yeni Üye
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sektörel denetim yada inceleme ne farkeder 359 daki suçlar haricinde uzlaşma reddedilemez.
    Vergi dairesindeki grup başkanlığına aynı dilekçe ile tarhiyat öncesi uzlaşma talebinde bulunun.
    öncelikle cevabınız için teşekkürler,internetten araştırdıgımda tarhiyat öcesi uzlaşmaya girmeyen hallere,
    -vergi incelemesine yetkili olmayanlar tarafından yapılan tespitlere göre tarh edilecek vergiler ve kesilecek cezalar
    maddesi vardı bunu anlayamadım memur arkadaşta aynısını söyledi ve bizimki vergi incelemesi degil denetim dedi

Yeni Üye
    Anladığım kadariyla Vuk takı yeni bir müessese olan izahat davet kapsamında sizden bilgi-belge talebinde bulunulmuştur. Bunun sonucunda incelemeye sevk edilmeden mukellefinize özel usulsüzlük cezası kesilmiştir.
    Mükellef hakkında inceleme yapılmadığı için yargıtay öncesi uzlaşmadan faydalanamazsiniz. Yargıtay sonrası uzlaşmanın kapsamına özel usulsüzlük cezaları girmez.

Yeni Üye
    Tarhiyat kelimesi otomatik düzeltme den dolayı yargıtay olarak yer almıştır.