Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gerçek işletmenin ltd ye dönüşmesi

Yeni Üye
    Nereden
    Bursa

Arrow Gerçek işletmenin ltd ye dönüşmesi

Gerçek ticari işletme ltd.şti ye dönüştürmek istiyoruz.süreç konusunda bilgi rica ediyorum. Daha önce hiç yapmadiğim bir işlemt olduğundan uygulamayi adim adim yazarsaniz sevinirim teşekkür ederim
    Yasemin Kındır

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    >Normal Şirket kuruluşu gibi evraklarınızı hazırlıyorsunuz.
    >Bunlara ilave olarak, Şirketin sermayesinin tespiti için öz sermaye tespit raporu yazıyorsunuz,
    >Ana sözleşme hazırlarken 6. maddeyi şu şekilde yazın ( tic.odası ile görüşen bazen farklılık ola biliyor.) Taahhüt edilen sermayenin ............. TL kısmı Türk Ticaret Kanununun 180 ila 193 üncümaddelerine göre tür değiştiren Konya Ticaret Sicil Müdürlüğünün ...... Sicil numarasında kayıtlı ......'nın özvarlığından karşılanmıştır. Geri kalan ...... Türk Lirası ise nakden taahhüt edilmiş ve payların itibari değerlerinin tamamı tescilden önce nakden ödenmiştir. Bu öz varlık ........... tarih ve ....... sayılı SMMM ..............'ın "Öz Varlık Tesbitine ilişkin Rapor" ile belirlenmiş bulunmaktadır.Bu husustaki ilanlar şirket sözleşmesinin ilan maddesine göre yapılır.
    >
    Noterde evrakları tasdik ettirmeden önce nevi değişikliğinden dolayı harç ve damga vergilerden muaf olduğunuza dair mükteza almanız gerekiyor.
    >Kuruluş evraklarına ilave olarak araba,taşınmaz vs varsa onların tapu,ruhsatlarını ekliyorsunuz tescil adında hepsi şirkete aktarılmış oluyor.
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com