Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Günlüğüm Ne kadara geliyor

Yeni Üye

Günlüğüm Ne kadara geliyor

Merhabalar bir işte geçici olarak çalışıyorum adam asgari ücret veriyor bana çıkarken hesaplaşıcaz dedi tahminen 1.5 ay kalıcam 45 gün ama adam çalıştığım gün sayımı esas alacak kısacası sormak istediğim soru şu
    asgari ücret 30 gün çalışma bedelimi yoksa 26 gün çalışma bedelimi
    1404 30 bölünürse 45 tl oluyor günlüğüm
    1404 26 bölünürse 54 tl oluyor günlüğüm
    ben burada 1 ay çalışacağım desem bana gün hesabı vereceği için alacağım para 26*46,80=1216,80
    yane kısacası benim günlüğüm ne kadara gelmesi lazım

Yeni Üye
    cevap verecek kişi yokmu

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Çıkarken ücret bordrosu ve ücret pusulası hesaplanmış şekilde imza karşılığı size verilir.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Size cevap vermek aslında çok zor. Çünkü bir kere cevap verince ardı ardına 5-10 soru soracaksınız. Sonuçta siz hiçbirşey anlamayacaksınız. Çünkü hep böyle oluyor.

Siz asgari ücret çalışıyor iseniz, 30 gün için net maaş olarak 1.404 tl alacaksınız. 45 gün için ise 2.106 civarında para alacaksınız. Pazar ve resmi günlerde çalışmayıp maaşınızı alacaksınız. Yani 26 bölmeyeceksiniz. 30'a böleceksiniz. 45 gün 2.106 tl para ediyor.

Yeni Üye
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size cevap vermek aslında çok zor. Çünkü bir kere cevap verince ardı ardına 5-10 soru soracaksınız. Sonuçta siz hiçbirşey anlamayacaksınız. Çünkü hep böyle oluyor.

Siz asgari ücret çalışıyor iseniz, 30 gün için net maaş olarak 1.404 tl alacaksınız. 45 gün için ise 2.106 civarında para alacaksınız. Pazar ve resmi günlerde çalışmayıp maaşınızı alacaksınız. Yani 26 bölmeyeceksiniz. 30'a böleceksiniz. 45 gün 2.106 tl para ediyor.
    hocam benim demek istediğim adamlar bana pazar günü izin veriyor ve ben asgari ücrete çalışıyorum bu adamlar 45 gün çalıştığımda benim elime geçecek olan para 1836 tl çünkü pazarları çalışmıyorum 45 günde 6 pazar var 2106 - 270 = 1836 tl para eder günlüğüm ne kadar üzerinden hesaplıyım onu diyorum ? çünkü çalıştğım gün kadar verecek

Müdavim Üye
    Alıntı haso12307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam benim demek istediğim adamlar bana pazar günü izin veriyor ve ben asgari ücrete çalışıyorum bu adamlar 45 gün çalıştığımda benim elime geçecek olan para 1836 tl çünkü pazarları çalışmıyorum 45 günde 6 pazar var 2106 - 270 = 1836 tl para eder günlüğüm ne kadar üzerinden hesaplıyım onu diyorum ? çünkü çalıştğım gün kadar verecek
    kardeş 26 gün verecekse 1404/30=46,80x26=1216 tl eder.
    Yalnız senin haftalık çalışma süren 30 saatin üstünde olduğu için kısmi çalışmaya girmez.Kısmi süreli çalışma olmadığından belirli süreli iş sözleşmesine girer ve Bildirgeni 26 günden veremez.Ve maaşınıda 30 gün üzerinden vermesi gerekir.
    Belirli süreli iş sözleşmesinde haftalık çalışma saatin zaten 30 saatin altına düşmeyeceğinden pazar günleri de iş günü sayılır.Ve ücret ödenir.
    Sizin çalışma şeklinize göre Belirli süreli kısmi iş sözleşmesinden bahsedilemez.Nasıl bir sözleşme yaptınız sözleşme şartlarınızda işçi çalıştığı gün kadar ücret alır diye bir ibaremi var.Bu tür konuları öğrenmeden forumda size nasıl bir cevap verilebilir? yada nasıl bir cevap verilmesini bekliyorsunuz.

Müdavim Üye
    Sayın İbrahimce konu oldukça basit. İşveren bu kardeşimize demiş ki senin çalıştığın gün kadar para veririm. Bu kardeşimizde kabul etmiş. Haliyle sizin ve benim anlattığım pazar tatili 30 gün olmasını bilemez.
    İşverenle anlaştı iseniz 26 gün olarak paranızı alın. Helalleşin gidin. Önceden bir pazarlık yapılmış. Bu pazarlığın üzerine, şu mudur bu mudur diyecek durumunuz yok. Bizimde söyleyecek bir sözümüz yok. İşveren önceden söylediği için, sizde kabul edip çalıştığınız için işveren haklıdır.

Yeni Üye
    herhangi bir sözleşme yapmadık adama bana dediği kelime şu asgari ücretle başla dedi geldiğin günleri bi kenara yaz bende geldiğim günleri bi kenara yazıyorum 1 ay olduğunda geldiğim gün toplamı 26 gün ediyor 26 günde alacağım para 1216 tl ama asgari ücret 1404
    vereceğiniz 2 cevap ya asgari ücretini alacaksın 1 ay sonunda diceksiniz yada 1216 tl alacaksınız diyeceksiniz ?
    bende ona göre patronla konuşacam

Yeni Üye
    cevaplarınız için teşekür ederim konuyu pek uzatmadan adama 1 ay çalışıp asgari ücret alıp çıkacağım teşekür ederim hepiniz için

Yeni Üye
    tam 30 gün bölünürse günlük 53 tl ye geliyor.