Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu herkes kim merak ediyorum.

Bu herkes kim merak ediyorum.

Mükellefi arıyoruz,
    - ...... KDV ödemesi çıktı.
    -- Bu ay araç almıştık çıkmaması gerekiyor.
    - Aldığınız araç binek araçtır, KDV sini indiremeyiz.
    -- Herkes indiriyor,
    -Ticari araçtır.
    -- Hayır aynı araç peki nasıl yapıyorlar.

binek , ticari araç ayrımı, GTİP 87.03 ve 87.04 ayrımı anlatılır. (Mükellef ikna olmuş mudur bilemiyorum.)
    Sonra dönüp Beyanname yapılır.

Müdavim Üye
    Maalesef bizim mesleğimiz üzülerek söylüyorum. Hırsızlık mesleğine dönüşmüş durumda. Bazı meslektaşlarımız mükellefe yaranmak için hususi aracı ticari araç yazıyor. Gider pusulaları ile mal alımı yapıp afaki rakamlar yazıyor. Olmayacak aşırı derecede masraf faturalarını yazabiliyor. Kendisinin aldığı yakıtı mükellefin plakasını verip işliyor. Daha anlatmayayım.

Çok eskiden bizde mi hırsız olalım diye bir yazım vardı. Allah'a şükür hırsız olmadık. Haliyle çok sıkıntılı banka kredileri, kredi kartlarını faiz ödemekle batacağımız günü bekliyoruz. Allah herkesi beterinden saklasın.
    Velhasıl sonuç olarak, mesleğimizde bu tür olaylar olacaktır. Mesleğimizin sıkıntılarını biliyoruz. Bu sorunlar düzeltilir mi ben açıkca 20 sene sonra düzeleceğine dair inancım yok. Ben günyüzü göremeden giderim. veya dürüstlükten mükellef kayıp ederek mesleği bırakır. Birisinin yanında iş dileniriz.

Sayın safa özcan, başka bir iş yapabilirsiniz bu mesleği bırakmanızı öneririm.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Acil 112 bizde maria jones (:
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!