Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne kadar maaş alıyorsunuz ?

Yeni Üye

Ne kadar maaş alıyorsunuz ?

Merhaba arkadaşlar

Bir bağımlı SMMM nin İstanbul'da ortalama alması gereken maaş sizce nedir? Ben bir inşaat firmasında çalışıyorum ve 3500 TL alıyorum. Maasimin yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Alıntı accounter83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Bir bağımlı SMMM nin İstanbul'da ortalama alması gereken maaş sizce nedir? Ben bir inşaat firmasında çalışıyorum ve 3500 TL alıyorum. Maasimin yetersiz olduğunu düşünüyorum.
    Elbette bu soruya cevap verebilmek için, tecrübeli olmak şarttır. Bizlerde senelerdir düşük ücretle işçilik yaptık. Haliyle 35 seneye yakın bir zamandır onbinlerce insan gözlemledik. Hepsinden çıkan tek bir sonuç var. Geleceğini garanti altına almak gerekir.
    Devletimiz 1999 yılından sonra 72 olan emekli bağlama oranını 50 'ye düşürdü. Bu yetmedi 2008'den sonra % 32 yaptı. Haliyle asgari ücret ve üstü yatıranlar 1100 tl maaş almaktadır. Brüt ücret yüksek yatırıldığı halde, her yıl 15-27 tl arası maaş düşmektedir. Fazla bahsetmeyelim. İstanbul depremi olur veya Ortadoğu bu şekilde devam ederse bu maaşları bile verilemeyecektir.
    Peki bunları niye konuşuyoruz. İşten aldığınız 3.500 tl maaştan ne kadarını biriktirebiliyorsunuz. 2.000 tl kenara koyabiliyorsanız bu iyidir. Yemek masrafı, yol, kira vb ancak yetiyor derseniz. İlerisi için aç kalırsınız. Çünkü bu meslekte artık insanlar 45-50 yaşından sonra çöküyor. Canı iş istemiyor. Hastalanıyor.
    Bu nedenle ilerisi için ışık görebiliyorsanız devam edin. Işık göremiyorum derseniz başka yerlerde iş arayın. Çünkü İstanbul çok pahalı şehir.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Bağımsız çalışanlar kirayı yol parasını bağkuru düşdükten sonra o para ellerine kalsa öpüp başlarına koyarlar.
    Kendini Bil Kendini