Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 50 Metre İleriye Taşındık ?

Kıdemli Üye

50 Metre İleriye Taşındık ?

İyi günler dilerim değerli üstadlarım,

İstanbul, Güngörende bir market işletmesi defteri tutmakta idik, market sahibi arkadaşımız sürekli vergilerin çok çıktığından muhasebe ücretinden vb. nedenlerden dolayı işletmeye giden arkadaşlarımıza dert yanmaktadır. En sonunda konu bana intikal etti, arkadaşımızı aradım mizanlarını alıp yanına gittim,tek tek anlattım ama ne mümkün kafa sabit, sonunda işletme sahibi vatandaş 50 metre ileride bir dükkan satın aldığını işyeri kapanışını vermemezi işyerini o dükkana taşıyacağını ve kayıtsız çalışmak istediğini söyledi, aman abi yapma etme bu işin tekel ruhsatı var işyeri çalışma ruhsatı var fiş isteyen müşterin olacak, iade malların olacak, devlet yakanı bırakmaz dedik ise de dinletemedik. On onbeşgün vatandaşı oyaladık ama tutumunda bir değişiklik olmadı ve vergi dairesi kapanışını yaptık, marketinide fiili olarak taşıdı. Aradan iki ay gibi bir süre geçtikten sonra arkadaşımıza yoklama memurları geliyor ve camda kocaman 50 metre ileriye taşındık yazısı sonuç malum birde bu yazının resmini çekip yoklama fişine 50 metredeki işyerinin resimleri ile birlikte kayıt altına alıyorlar.

Güleriz ağlanacak halimize (biz çok güldük bu arada)

Hepinize iyi çalışmalar dilerim.
    Bu gün, bundan sonraki hayatınızın ilk günü

Moderatör
    Nereden
    Antalya
    Yorum yapamadım

Müdavim Üye mıhtasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    herHanGi bir yer
    Bir musibet bin nasihattan iyidir hesabı olmuş iyi de olmuş ders olmuş
    inSan bu Su miSaLi kıvrım kıvrım akar ya ,
    bir tarafta benim bir tarafta anGarya ...

Allah affetSin bizi

https://youtu.be/6KC0lNpEzFM

https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3bUSFdnnagngE9_bNO5hR6r1T37RYhz

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Şimdi tam taşınmış oldu !! (bol bol v.d. ne ). Bu kafa yapısındaki birinden kurtulmak için bence bu size fırsat olmuş. Ben olsam bundan sonra hiçbir işine yardımcı olmam ve kalan dosyalarını sarıp sarmalayıp teslim ederim.

Kıdemli Üye
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi tam taşınmış oldu !! (bol bol v.d. ne ). Bu kafa yapısındaki birinden kurtulmak için bence bu size fırsat olmuş. Ben olsam bundan sonra hiçbir işine yardımcı olmam ve kalan dosyalarını sarıp sarmalayıp teslim ederim.
    Sonuna kadar katılıyorum sayın DUMANLI ama işte çok değerli bir abimiz vasıtasi ile geldi, ama şimdi inanın süt dökmüş kedi gibi sesi sedası çıkmıyor

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Siz bilirsiniz ama ben bana inanmayan kardeşim dahi olsa işini yapamam. Peki yazar kasa falan yeniden alınacak bildirim d.tasdik beyannameler v.s. ceza ödemeyecek mi sanırım mükellefiyeti kapatmadılar.

Kıdemli Üye
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz bilirsiniz ama ben bana inanmayan kardeşim dahi olsa işini yapamam. Peki yazar kasa falan yeniden alınacak bildirim d.tasdik beyannameler v.s. ceza ödemeyecek mi sanırım mükellefiyeti kapatmadılar.
    Tabiki ba bs kdv muhtasar hepsi cezalı olarak verildi, iyi bir ders oldu aslında bu işten para kazanıyorsun her ne kadar itiraz etsende bu vergileri ödüyorsun ve bu vergileri (yıl içinde çıkan) ödeyipte işyeri alabiliryorsun

Benim kendi inancıma göre şükürsüzlüktür, kendisinede aynen söyledim. Cevap : Haklısın, ders almışa benziyor ama ne demiş atalarımız sayın DUMANLI, 7 sinde neyse 70 inde odur.