Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2016 yılına ait verilmemiş beyanname

Kıdemli Üye

2016 yılına ait verilmemiş beyanname

Hepinize merhaba 2016 yılında defterini tuttuğumuz mükellef başka bir meslektaşa giderek vergi kaydını kapattı. Ağustos ayına ait serbest meslek makbuzu düzenlenmişti biz temmuz 2016 beyannamelerini onaylayıp devretmiştik dosyayı. Düzenlediğimiz makbuzu beyan etmediklerini öğrendik (iade talebinde ortaya çıktı) mükellefle görüşüp kesilen makbuzun beyan edilmediğini düzeltme yapılması gerektiğini ve ödenecek rakamı söyledik ancak düzeltme beyannamesini sistem kabul etmedi meğer o dönem muhtasarı hiç verilmemiş bu durumda beyannameyi verince özel usülsüzlük cezası da çıkacak bu ceza 6736 yada 7020 sayılı yasalarla herhangi bir indirim alırmı ? cevaplar için teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Maalesef 30.06.2017 tarihine kadar kesinleşmiş cezalara indirim var. Sizin yapacağınız işlem geriye doğru dönük fakat vade tarihini sonra vereceği için 355.göre bir kat usulsüzlük cezası ve gecikme zammı alınacak. O kadar çok af geldi. Ek maddeler eklendi ki ben yanlış biliyor olabilirim. vergi dairesi ile görüşmenizde fayda var.

Kıdemli Üye
    Teşekkür ederim Sayın Karce, ben okuduklarımdan herhangi bir indirim bulamadım siz yazmadan önce GiB i de aradım onlarda indirim olmadığı bilgisini verdi

Müdavim Üye
    Alıntı fnd2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Sayın Karce, ben okuduklarımdan herhangi bir indirim bulamadım siz yazmadan önce GiB i de aradım onlarda indirim olmadığı bilgisini verdi
    Geçmiş olsun diyeceğim. İnşallah yeni muhasebecisi muhtasar beyannameyi verir. Sizlerde işinizi halledersiniz.