Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Değerli Meslektaşlarım Tez Çalışmam İçin Yardımınızı İstiyorum!!!

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

Değerli Meslektaşlarım Tez Çalışmam İçin Yardımınızı İstiyorum!!!

Değerli Meslektaşlarım,

Samsunda ikamet eden bir meslektaşınızım. Şuan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Muhasebe Finansman bilim dalında tezli yüksek lisans öğrecisiyim. Tezimi bitirme aşamasına gelmiş olmakla beraber teze veri sağlayacak anketimide bellirli bir sayıya ulaştırmak zorundayım.

Hocamla birlikte yürütülen çalışmaya veri sağlamak amacıyla işletmelerin uyguladıkları muhasebe politikalarının yapı ve büyüklüklerine göre farklılık gösterip göstermediğini incelemek istiyoruz.

Bunun için hazırladığımız ve bir sonraki sayfada yer alan ankete vereceğiniz cevaplar sadece araştırma amaçlı kullanılacaktır.

Mesleğimiz adına bulunacağınız akademik katkı bizim için çok önemlidir. Anketin hiç bir yerinde ne kişisel olarak Sizin ne de Şirketinizin bilgileri sorulmamaktadır.

Ancak anketin cevaplandırılması sırasında Sizden tek isteğimiz muhasebe işlemlerini yaptığınız YALNIZCA BELİRLİ TEK BİR İŞLETMEYİ (mükellefinizi) dikkate almanız ve yalnızca o işletme açısından cevap vermenizdir.

Bu nedenle anketi cevaplandırmaya geçmeden önce hangi işletmeyi (mükellefinizi) dikkate alacağınıza karar vermelisiniz.

Değerli vaktinizi ayırdığınız ve katkınız için şimdiden çok teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Doç. Dr. Fevzi Serkan ÖZDEMİR
    SMMM Fatih GÜREL (smmm.fgurel@hotmail.com)

https://tr.surveymonkey.com/r/HG6WW8M

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Değerli meslektaşlarım yardımlarınızı bekliyorum. 7-8 dk lık bir ankettir.

Müdavim Üye
    Sevgili Prophecky, sizin bu mesleği bilmediğinizi anlıyorum. Kendi adıma konuşmam gerektiğini düşünebilirsiniz. Fakat ben tüm meslektaşlarımız adına konuşmak istiyorum. Bizler devletimizin ve kurumların bize vermiş olduğu anketleri doldura doldura bıktık. Ayrıca binlerce lira ceza ile karşı karşıyayız. Yani bizim için bırak 11 dakikayı kaybedecek 5 dakikamız bile yok. Çok yoğun ağır şartlarda çalışıyoruz.

Birde sizin için konuşmuyorum. Fakat güven problemi var. Meslektaşlarımızın verilerinin çalınması, bunları para karşılığı satılması bir sürü problem ile karşı karşıyayız. Birde bizim zamanında vermemiz gereken yüzlerce beyanname var. Çoğunun cezaları çok ağır. İşin açıkcası bizim mesleğimizde Allah'tan başkasına güvenilmez.

Size yardım etmek isterdik fakat içinde bulunduğumuz şartlar elvermiyor. Umarım bana bizlere kızmazsınız. Size tavsiyem Samsun'da ana yol üzerinde Samsun SMMMO bürosu var. Oraya bir müracaat ederek bir yardım almanız iyi olacaktır. Hiçbirşey yapamazsınız, kendiniz değişik internet kafelerden kafanıza göre doldurunuz. Birde biz bilgileri tuik'e veriyoruz. Onlar paylaşılmayacak diyorlar fakat tüm herkesle paylaşıyorlar. Onlara da müracaat edebilirsiniz.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Üstad keşke bu kadar ağır konuşmasaydınız. Gerçekten üzüldüm.
    Ticaret lisesine başladığım 1993 yılından ruhsatımı aldığım 2009 yılı dahil olmak üzere halen mesleğin içinde yer alan biri olarak mesleği ne kadar bilip bilmediğim anlaşılır heralde.
    Devletin mesleğe yıkmış olduğu gereksiz sorumlukların farkında olan ve bunu her zaman dile getiren biri olarakta meslektaşlarımın gergin bir ortamda çalışmaya devam etmekte olduğunu çok iyi bilen biriyim.
    Samsun SMMM Odası başkanım, yönetim kurulunda yer alan üyeler ve diğer meslektaşlarım ellerinden gelen desteği zaten vermekte.
    Ben çalışmamın bir yerlere getirmek adına diğer illerde olan meslektaşlarımın da katkılarını çeşitli forumlar ve gruplar vasıtasıyla talep ettim, edeiyorum ve eetmeye devam edeceğim.
    Katılmak isteyen zaten katılır katılmak istemeyeni de zorlama hakkım zaten yok.
    Fakat yaşanılan sıkıntılı ortamda sinirinizi alamadığınız şeyleri benden çıkarıyor olmanız gerçekten beni çok kırdı.
    Mesleğe bir nebze olsun katkıda bulunmak adına çabalarken çalışmayı kendim farklı yerlerden doldurursam hem kendime hem de mesleğime hemde inandığım değerlere ihanet etmiş olurum.
    Sağlıcakla ve saygıyla.

Müdavim Üye
    Alıntı Prophecy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli meslektaşlarım yardımlarınızı bekliyorum. 7-8 dk lık bir ankettir.
    Bilimsel bir çalışma olacağını bildiğim için mesleğin imajını iyice dibe çökerten önerileri hiç aklıma getirmeden ciddiyetle cevaplama için klavyenin başına geçtim. Yaklaşık 15 dakika sürdü hepsini dikkatlice cevapladım ama en sonunda e mail ve şifre istedi kaydedemedim zamanım boşa gitti. Hayatımızın her alanı şifre olunca insan ister istemez vazgeçiyor Başka bir yolu yok muydu?

Müdavim Üye
    Sizin son mesajınızı görmeden bir önceki mesajımı yazmaya başlamıştım. Mesajımı gönderince sizi kıran ve üzen mesajı gördüm ve size hak verdim. Ben sizin kadar haliyle ağır cevap yazamazdım maalesef bu mesleğin sorunu işte bu meslekte her türlü görüş ve eğitim yapısında insan var hatta ortaokul mezunu dahi var. Hatta hiç eğitimi olmayan emlakçisi trafik komisyoncusu veterineri ( bu meslekleri yapanları tabi ki tenzih ederim mesleği bunlar olanların bizim mesleğe yönelmesidir itirazım ) stajeri korsanı herkes var.

Mesleğin imaj ve saygınlık sorunu var derken demek istediğim budur. Üniversiteye 120 puan ile 400 puan arasında giren hatta hiç giremeyen sadece bu mesleğe girebiliyor başka hiçbir meslekte bu acıklı durum yoktur.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Zafer966 üstad kullandığımız arayüzün sahibi olan site kendisi üyelik kazanmak için sonda öyle birşey istiyor zorunlu birşey değil. siz bitti seçeneğini tıkladığınızda anketiniz kaydolmuştur korkmayın. Çok teşekkür ederim.
    Onu kaldırmak için benden 1000 tl civarı para istediler zaten aylık 65 lira ödüyorum.
    Kimin cevapladığını nasıl cevapladığını zaten göremiyorum sadece istatistik sonuçlarını görebiliyorum.
    İnanın 5-6 aydır uğraşıyorum fakat sayıyı bir türlü artıramadım. 102 bin meslek mensubundan 500 civarı anket lazım fakat 150 yi yeni bulabildim.
    Kapı kapı dolanıyorum. Hayır cevapları ardı ardına gelince burdada paylaştım.
    Size ve katkısı olan herkese sonsuz teşekkürler.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Üstad sorunlar o kadar çok ki artık herkes yorulmuş durumda.
    Her şeyden bir problem çıkacak diye korkar hale geldik.
    Herkesin tepkisi farklı olacak bilerek yola çıktım.
    inşAllah güzel olur her şey.

Müdavim Üye
    Ben şahsen bana kızacağınızı bildiğim halde yazdım. Zafer966'da unutmadım.

1993 yılında ruhsat aldığınızı söylüyorsunuz. 2009 yılından itibaren bu meslektesiniz. Merak etmeyin 1983'de pul yapıştırma işi ile başlayan mesleğimde 1988 yılından itibaren yapıyorum. Zafer966 tüm laf çarpıtmalarına rağmen ne karayip korsanıyım ne batman vb bir varlığım. Sadece sizler gibi insanım.

Ayrıca sinirli bir halde yazmadığımı bilmenizi isterim. Zaten beni tanıyanlar ne olduğumu bilir. Prophecy kimseye kırmak incitmek için değil. Olayları birde bizim gözümüzden bakın.
    Mesaj sayınız son bir iki mesajla 9 olmuş. Size nasıl güvenelim. Buraya 3.000 mesaj yazan özel mesaj cevaplandıran forumdan birçok kişinin tanıdığı biri olsanız ben bu mesajı yazmazdım.
    Meslektaşlarımızın işyoğunluğunu bildiğinizi tahmin ediyorum. İyi de meslektaşlarımızı niçin yoruyorsunuz. Bu anketle neyi başarabileceksiniz. Zaten bilgileri biz Tuik ile mecburen paylaşıyoruz. Mükellef bildiriminde devletimizle paylaştık. Ne oldu kocaman elimizde sıgır. 355 .göre yapmayanlar yanlış yapanlara 355. göre ağır ceza.. Doğu Karadenizde bir meslektaşımız 82 tane mükellef bildirimini unutmuş.

Bu bilgileri satmayacağınızdan nasıl emin olalım. Mesela kamu spotu tüm tv'lerde gazetelerde radyolarda dolanıyor. İnternet e-mail dolandırıcılığı için lütfen bilmediğiniz biryerden gelen e-mail açmayın. Soruları cevaplandırmayın. Kişisel bilgilerinizi vermeyin. Biz bırak kişisel bilgilerimizi, bize güvenip defterini veren mükellefimizin bilgilerini nasıl verelim. Sizin niyetiniz iyi olabilir. Fakat biz bunu bilemeyiz. Bakın geçen günlerde bir meslektaşımız bilgileri çalınmış. 5.000 tl vererek bilgilerini satın almış. Böyle yüzlerce örnek var.

Şimdi ben sizi kırmış mı oluyorum. Yoksa burada bulunan binlerce forum üyesini korumuş mu oluyorum. Mübarek Ramazan ayında yanlış anlaşıldı isem özür dilerim. Saygılarımla.

Müdavim Üye
    Hele oruçlu oruçlu kimsenin anketinizle uğraşacak hali yok.Bence başka bir sitelerde deneyin.Ben e-birliğe bugüne kadar hiç bir mükellefin bilgisini girmemişim bi anketemi gireceğim.
    Kimseninde gireceğini düşünmüyorum.Bence artık ayrı ayrı başlık açmaktan vazgeçip bu işi uzatmayın.