Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yevmiye defterinde 1 sayfaya 2 sayfa yazdırmak

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul

yevmiye defterinde 1 sayfaya 2 sayfa yazdırmak

yevmiye defteri yazdırırken 1 sayfaya yan biçimde 2 sayfa yazdırmanın sakıncası olur mu?

a4 kağıda dik değilde yan olarak 1 sayfaya 2 sayfa sığdırılıyor bu şekilde

Müdavim Üye
    bence okunduğu sürece sorun olmamalı.
    yevmiye maddelerinin 1 sayfaya nasıl ve kaç adet yazılması gerek diye bir kanun yoktur

Müdavim Üye
    Nereden
    turkey
    çokta engel bir durum yok diye düşünüyorum sayfa yetmediği zaman mecburen bu tür yollara başvurulabilir

Yevmiye defteri

MADDE 6 - (1) Yevmiye defteri, kayda geçirilmesi gereken işlemlerin ilgili belge veya ispata dayanan evraktançıkarılarak tarih sırasıyla ve "madde" halinde düzenli olarak yazıldığı defterdir.

(2) Yevmiye maddelerinin en az aşağıdaki bilgileri içermesi şarttır:

a) Madde sıra numarası,

b) Tarih,

c) Borçlu hesap,

ç) Alacaklı hesap,

d) Tutar,

e) Her kaydın dayandığı belgelerin türü ile varsa tarihleri ve sayıları.

(3) Yevmiye defteri ciltli ve sayfaları müteselsil sıra numaralı olur; vergi kanunlarına uygun olmak şartıyla müteharrik yapraklı defterler de kullanılabilir.

Müdavim Üye
    Bence olmaz. Kanunun veya mevzuatın aradığı kayıt nizamı sistemine uygun değil. VUK taki yevmiye defteri ve ilgili tebliğdeki kayıt nizamı maddelerini bir daha inceleyip yorumlayınız. Ayrıca kayıtların açık anlaşılır şeffaf olması ilkesine uygun düşmüyor. Yevmiye maddeleri sayfada sıra numarası ile takip edilir diyor. Sizce bu ifadeye uygun düşüyor mu ? Hem neden bunu deniyorsunuz ki kaç sayfa bilmiyorum ama risk almaya değmez. 1000 sayfalık defterde en fazla 1-1,5 saat yazma süresi fark eder.

Müdavim Üye
    sorun olmayabilir burda hemfikiriz arkadaşlar ama denetim açısındanda aklıma kötü şeyler geliyor.
    Eğer bir sayfaya 2 sayfa yazdırırsak defteri numaralandırmanın bir anlamı kalırmı?
    yada defter tasdik yüzündeki 500 tek 1000 tek gibi ifadelere aykırı bir durum oluşmuyor mu acizane düşüncem.
    Ama defter yeterli değilse arkasına yazdırmaktansa mühürlü sayfaya 2 sayfa yazdırmak daha mantıklı tabiki.

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun olmayabilir burda hemfikiriz arkadaşlar ama denetim açısındanda aklıma kötü şeyler geliyor.
    Eğer bir sayfaya 2 sayfa yazdırırsak defteri numaralandırmanın bir anlamı kalırmı?
    yada defter tasdik yüzündeki 500 tek 1000 tek gibi ifadelere aykırı bir durum oluşmuyor mu acizane düşüncem.
    Ama defter yeterli değilse arkasına yazdırmaktansa mühürlü sayfaya 2 sayfa yazdırmak daha mantıklı tabiki.
    Katılıyorum sıze ıbrahım bey fakat benımde onerım yaprak yetmıyorsa muhasebe programıyla sayfa kucultulebılıyor daha fazla satır yazdırma adına
    BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Yevmiye defterlerinin sf ları ile ilgili, sayfa sığdırılmasına yönelik böyle bir kanun üstadların dediği gibi zaten yoktur. Defterin "tasdikli yüzüne" basıldıktan sonra isterseniz 3 sf sığdırın. Burada önemli olan kayıtların nizam içinde tutulmuş olması yeterlidir.
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Müdavim Üye
    Nereden
    turkey
    her bölüm ayrı bir sayfa hissi verilmediği sürece olur diye düşünüyorum sayfa toplamı tek olmalı yada ilkinin adı satır toplamı olmalı

Kıdemli Üye
    Bizde bu konuda geçen sene çok sıkıntı yaşadık.3 firmada sayfa yetmedi.Defteri excele alıp font,satır yüksekliği gibi herşeyi denedim ve başardım. İsterseniz önce öyle bir deneme yapın yarı yarıya düşüş oldu sayfa sayısında.
    Çok çalışmam lazım çoook

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    defterleri 1 kat fazla yapıyorum müşteri parasını veriyor garantici olmak lazım.Tavsiye ederim.